Sledujte nás na YouTube

Nový patent Googlu: Specifická gesta na uzamčené obrazovce pro spouštění aplikací

Když si na Androidu nastavíte odemykání specifickým gestem, znamená to obvykle, že se musíte vzdát odkazů na rychlé spouštění aplikací. Google si však nechal zaregistrovat nový patent, který by znamenal konec tohoto problému, tedy pokud se řešení v budoucnu rozhodne implementovat. Nová funkce nechá vlastníka zařízení nastavit několik volitelných gest, která budou spouštět specifické aplikace.

Jedním tahem si tak zapnete Twitter, dalším zase WhatsApp. Jedná se o jednoduchý koncept využití gest. Otázka je, jestli Google tuto technologii využije, nebo alespoň inspiruje někoho z výrobců zařízení. Nejnovější Android 4.3 stále obsahuje klasický zámek obrazovky.

 

David Podzimek

Jeden komentář

  1. Marek (neregistrovaný)

    Tohle me napadlo uz hoooodne davno… Netusil jsem, ze i takovato blbustka se muze patentovat. Kde bych tedka byl… :-D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *