Domů » Bleskovky » Nový ovladač k Apple TV při ztrátě nelokalizujete. Apple má nevšední vysvětlení

Nový ovladač k Apple TV při ztrátě nelokalizujete. Apple má nevšední vysvětlení

Kromě nových iMaců nebo AirTags Apple před nedávnem představil další generaci Apple TV 4K. Jedním ze zásadních vylepšení je nový ovladač Siri Remote. Ten kombinuje klasická tlačítka s dotykovou plochou pro ovládání pomocí gest.

Někteří z prvních uživatelů si ale povšimli, že Apple u nového ovladače nijak neřeší jeho lokalizaci v případě ztráty. Využít možnosti UWB technologie nebo nového AirTagu by určitě nebylo tak složité ani drahé a mnoho uživatelů by ocenilo jednoduchou lokalizaci v rámci bytu. Přeci jen ovladač je jedna z věcí, která se ztrácí poměrně často.

Apple TV 4K new 1
Apple TV 4K

V jednom z rozhovorů jsme se dočkali i vysvětlení ze strany Applu. Tim Twerdahl odůvodnil nemožnost jakéhokoliv trackingu ovladače tím, že nová verze je tlustší, takže vám tak jednoduše nezapadne mezi polstrování gauče.

Asi by se dalo očekávat vysvětlení v podobě nějakých technických limitů nebo ceny zařízení. Takovéto odůvodnění je ale přinejmenším hodně zavádějící.

AppleTVHD 0
Nový ovladač Siri Remote je o poznání tlustší

Apple vytváří velké množství skvělých produktů, bohužel nad některými řešeními občas zůstává rozum stát. Ať už zmíním nabíjení Magic Mouse, chybějící porty u MacBooků, které většina uživatelů musí řešit rozšiřujícími huby, nebo nyní toto podivné vysvětlení chybějící lokalizace ovladače.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

4 komentářů

 1. „Vy to nepotrebujete, lebo to nepotrebujete“

 2. No zas na druhou stranu, mám doma x ovladačů, několik mobilů (z jinýho ovoce než z jablek), notebooků, peněženek a zatím jsem žádný nepotřeboval nějak „vášnivě“ vyhledávat…
  Teda jednou mi „méně přizpůsobiví občané“ vybrali auto s notebookem, no ten jsem už nenašel, a rověž orgáni činní v trestním řízení také ne.
  Nicméně to taky nebyl stroj z jablečné stáje.
  Myslím, že bez těch vyhledávacích věciček (pro mne lokátorů) se dá docela normálně žít.

 3. No a o rok uvedou stejně tlustou verzi s UWB doplněnou o PR žvásty, jak důležité je mít v ovladači možnost lokalizace.
  Mimochodem, stále si můžete na ten ovladač přilepit AirTag 😉

  • Siri Remote Pro, predpokladam, ze bude ve vesmirne sede a nabizet UWB :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).