Domů » Bleskovky » Nový Edge = nové logo. Microsoft chce zahnat vzpomínky na Internet Explorer

Nový Edge = nové logo. Microsoft chce zahnat vzpomínky na Internet Explorer

Internetový prohlížeč Microsoft Edge prochází velkými změnami. Microsoft jej vyvíjí zcela od nuly na vykreslovacím jádru Chromium, přičemž beta verzi je možné testovat od srpna letošního roku, ostrá verze vyjde 15. ledna příštího roku. Jelikož se jedná o zcela novou aplikaci, v Redmondu se rozhodli navrhnout ji zbrusu novou ikonu.

edge

Vlna lákající k surfování

Ikonu prohlížeče Microsoft Edge od první verze tvořilo modré písmeno E, které tak trochu připomínalo stařičký Internet Explorer; patrně se jednalo o záměr ušitý na míru těm, kteří byli zvyklí přistupovat k internetu pomocí modrého E. Nová ikona se původnímu záměru přibližuje pouze vzdáleně, více než písmeno E má znázorňovat modro-zelenou vlnu lákající k surfování na internetu. Novou ikonu mohli jako první odhalit testující uživatelé v rámci série rébusů.

Microsoft posunul vývoj Edge z beta verze do verze Release Candidate, která by měla ukazovat téměř hotový produkt připravený k vydání. K němu dojde 15. ledna, prohlížeč bude dostupný na platformách Windows 7, 8 a 10, a macOS, Microsoft také potvrdil, že brzy do světa vypustí verzi pro Linux. Upravena patrně bude i mobilní odnož pro Android a iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments