Domů » Články » Novinky ze světa mobilních her: likvidace zombie i pestré oddechovky

Novinky ze světa mobilních her: likvidace zombie i pestré oddechovky

V dalším díle našeho redakčního výběru herních novinek pro chytré telefony se nevyhneme neumírající klasice v podobě střílení oživlých mrtvol nebo všehochuti oddechových her, které jsou ideální třeba na krátkou cestu v MHD.

Dangerous Drake

Zápletky pro střílení zombie často nebývají bůhvíjak objevné. Dangerous Drake se nesnaží objevit Ameriku a posadí vás do role chlapíka jménem Drake, jenž se vydává hledat ztracenou čepici, kterou mu ukradli právě nemrtví. Hra se inspiruje starými plošinovkami, takže pokud jste někdy hráli například starého Duke Nukem, budete ve hře jako doma.

Dangerous Drake
Cena: zdarma
‎Dangerous Drake
‎Dangerous Drake
Cena: zdarma

Merge Ghosts

Merge Ghosts je jednoduchá klikačka, ve které máte za úkol spojovat základní duchy do složitějších forem. Postupem času se propracováváte hlouběji do podzemí, kde se naplno projeví free-to-play model hry. Pokud se vám totiž nechce čekat, budete muset platit.

Merge Ghosts
Merge Ghosts
Autor: Ja Kaun In
Cena: zdarma+

Paint Hit: Color Blast

Ideální postřehovou oddechovkou v našem výběru je Paint Hit: Color Blast. Vašim cílem je trefit se všemi barevnými kuličkami do rotující části válce, a přitom nezasáhnout již nabarvené části. S postupem času se válec točí čím dál tím nevyzpytatelněji, což hru nijak neulehčuje.

Paint Hit
Cena: zdarma
‎Paint Hit: Color Blast
‎Paint Hit: Color Blast

Perspecto

Perspecto je logická hra, která připomíná kombinaci tetrisu a rubikovy kostky. Ve 3D prostoru musíte z daného objektu vystavět cílový vzor. Pomoci si přitom můžete změnou perspektivy a možností některé části modelu otočit jiným směrem. Na ovládání není Perspecto nijak složité, mozkové závity ale potrápit umí.

Perspecto
Cena: 21,99 Kč
‎Perspecto
‎Perspecto
Autor: Gamezaur
Cena: 79,00 Kč

Pine Racer

Na první pohled je Pine Racer jen jednoduchou závodní hrou s jednoduchou grafikou. Na druhý pohled ovšem jde o nelítostnou hru, která vám neodpustí sebemenší chybu. Jelikož trať nemá žádný konec, tak je jediným měřítkem vzdálenost, kterou dokážete ujet a přitom nevyjet z trati. Nechybí ani vychytávky v podobě zpomalování či vracení času, které hru trochu okoření.

‎Pine Racer
Cena: zdarma+

Pretty Pickle

Pretty Pickle je v tomto výběru druhý zástupce logických her. Grafika je minimalistická a přímočará, což je jen dobře, neboť hlavní je obsah. Ten se sestává z logických hádanek, které jsou založeny na hledání správných cestiček a předvídání. Pokud máte chuť, tak se můžete pustit také do tvorby vlastních úrovní.

Slash Them All

Poslední hra v našem výběru se drží stejného tématu jako ta, kterou jsme začali. Ve Slash Them All sice zombie taky zabíjíte po stovkách, nicméně hlavním cílem je trefit basketbalový koš co největším počtem useknutých hlav. Za trsavých disko rytmů jde o skvělou oddechovku, u které se nudit rozhodně nebudete.

Slash Them All
Cena: zdarma
Slash Them All
Slash Them All
Cena: zdarma+

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).