Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: zvučné tituly a nálož rozšířené reality

Novinky ve světě mobilních her: zvučné tituly a nálož rozšířené reality

V našem už tradičním výběru toho nejlepšího, co se za uplynulý týden urodilo na poli mobilních hříček, se tentokrát podíváme především na velké značky, které se vrací se svým pokračováním, a také na hry využívající rozšířenou realitu. Mezi hlavní taháky tohoto výběru patří bezpochyby pokračování Life is Strange, které si rozhodně nenechte ujít.

AiRburst

Pokračování populární klasiky z Macu AirBurst se dočkalo své verze také pro iOS. A ne jen tak ledajaké. Na rozdíl od svého předchůdce využívá rozšířenou realitu, takže ničení balónků soupeře je o to zábavnější. Autory rozhodně musíme pochválit za zpracování, které je stejně zábavné, jako původní hra.

‎AiRburst
‎AiRburst
Cena: 49,00 Kč

Ammo Pigs: Armed and Delicious

Klasická plošinovka Ammo Pigs: Armed and Delicious vzdává hold především starým klasikám žánru, v čele s legendárním Duke Nukem. V roli odvážného prasete vybaveného raketometem se vydáváte vpřed úrovněmi zamořenými nepřáteli různých druhů, a při tom se snažíte najít všechna ztracená selátka. Zkrátka klasika, jak má být.

Ammo Pigs: Armed and Delicious
Ammo Pigs: Armed and Delicious

Glowing Gloves

Využití boxování v rozšířené realitě není žádná novinka, ostatně na podobném principu pracovala také obdobná hra na konzoli Wii. Glowing Gloves se přeci jen bere trochu vážněji, jen přidává odlehčený prvek v podobě občas svítících rukavic. Po vytvoření vlastního boxera a absolvování krátkého tutorialu se můžete rovnou vrhnout do tvrdého světa boxu.

HTR+ Slot Car Simulator

Závodní hra HTR+ Slot Car Simulator bere závodění z trochu jiného pohledu. Kdo měl v dětství závodní dráhu s autíčky na elektřinu, bude v této mobilní adaptaci jako doma. Stejně jako ve skutečnosti, i v mobilní verzi si musíte dávat pozor především na rychlost, která je vaším hlavním soupeřem. V zatáčkách totiž snadno vyletíte.

Life is Strange: Before the Storm

Pokračování skvělé adventury Life is Strange s podtitulem Before the Storm se odehrává před původní hrou a sleduje příběh Chloe a její kamarádky Rachel. Stejně jako v sequelu zažíváte běžné starosti dospívající dívky, která řeší každodenní radosti i starosti. Nádech tajemna nechybí ani v Before the Storm, jen nepočítejte s vracením času.

Sixteen the Puzzle

Logická hříčka Sixteen the Puzzle nenabízí žádné vzrušení ani napětí – jen starou dobrou matematickou hříčku. Cílem hry je spojovat kostky stejné hodnoty, dokud nedosáhnou hodnoty 16. Poté zmizí a uvolní místo pro další kostky, takže se nudit rozhodně nebudete.

‎Sixteen The Puzzle
‎Sixteen The Puzzle
Autor: LHD Games
Cena: zdarma+

Warhammer AoS: Realm War

Kdo by neznal fantasy svět Warhammer. Propracovaná mytologie sice může na první pohled působit nepřístupně, ve strategii Wathammer AoS: Realm War nicméně nehraje až takovou roli. Princip hry je vykládání karet s postavami a kouzly na hrací plochu, které se poté už samy postarají o boj.

‎Warhammer AoS: Realm War
‎Warhammer AoS: Realm War

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments