Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: strategie a adventury, které vás budou bavit

Novinky ve světě mobilních her: strategie a adventury, které vás budou bavit

Další středa je tady a s ní i náš pravidelný seriál o novinkách ze světa mobilních her, které se urodily za uplynulý týden. Prim v dnešním výběru hrají adventury, kočky a strategie, které byste určitě neměli minout.

Dark Things

Adventura ze staré školy – to je pixelový počin Dark Things od autora Miroslava Berezovského. Tajemné dialogy, detektivní zápletka a kombinování předmětů je jen zlomek toho, co můžete v této klasické adventuře zažít.

Dark Things
Dark Things
Cena: zdarma+

Furistas Cat Cafe

Spojení kavárny a koček je něco, co v dnešním světě zaznamenalo obrovský boom. Pokud nemáte odvahu založit si vlastní kočičí kavárnu, jako náhrada vám dosyta poslouží Furistas Cat Cafe. Ve hře si můžete se svou kavárnou vyhrát, jak je libo – od tapet až po samotné kočky.

‎Furistas Cat Cafe
‎Furistas Cat Cafe
Autor: Runaway
Cena: zdarma+

Hexa Knot

Logická hříčka Hexa Knot potrápí mozkové závity jednoduchým skládáním obrazce, který je složen z hexů. Vyměňovat můžete vždy jen dva hexy mezi sebou, takže přijít na tu správnou kombinaci chvíli potrvá. I tak se jedná o návykovou rychlovku.

Hexa Knot
Cena: zdarma
‎Hexa Knot
‎Hexa Knot
Autor: Michal Gorny
Cena: zdarma

Pocket City

Kdo by neznal legendární budovatelskou strategii Sim City, nechť hodí kamenem. Pocket City je v podstatě jeho mobilní verzí. Stavíte důležité budovy, určujete zóny a přikupujete pozemky. K tomu ještě plníte různé úkoly které vám zadávají vaši asistenti, takže budete mít pořád plné ruce práce.

Pocket City
Cena: 84,99 Kč
‎Pocket City
‎Pocket City
Cena: 79,00 Kč

Someplace Deathly

Someplace Deathly je nekonečná chodící adventura, ve které máte prostý úkol – přežít. S tím vám pomáhá obří kočičí hlava, která likviduje veškeré nepřátele, jež po cestě potkáte. Vám stačí jen nenechat se jimi zahubit.

‎Someplace Deathly
Cena: zdarma+

Wild Blue Yonder

Komixová, post apokalyptická adventura Wild Blue Yonder vám představí příběh bojových letců. Láska, rodina a vztahy uprostřed války jsou klíčovým prvkem, který ovlivňuje hratelnost. Kombinace příběhu a úchvatné vizuální stránky rozhodně stojí za vyzkoušení.

‎Wild Blue Yonder
Cena: zdarma+

Zion Wars

Poslední hrou v našem výběru jsou Zion Wars. V této sci-fi strategii zažijete budování základny, vlastní letky a pochopitelně souboje s ostatními hráči. Jako všechny hry tohoto žánru jsou i Zion Wars hodně návykové a díky absenci licence i mnohem méně kontroverzní než někteří rivalové.

Zion Wars
Cena: zdarma
Zion Wars
Zion Wars
Autor: Erlog
Cena: zdarma+

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).