Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: šest titulů, které stojí za vyzkoušení

Novinky ve světě mobilních her: šest titulů, které stojí za vyzkoušení

V našem tradičním výběru toho nejlepšího, co se za minulý týden vylíhlo na poli mobilních her, se budeme pohybovat především na Dálném východě, konkrétně v Japonsku. Dvě z her si totiž ze země vycházejícího slunce vypůjčily samurajskou tématiku, třetí pro změnu vydává SEGA. Nechybí ani hra z MOBA žánru, jednoduchá skákačka či hra využívající rozšířenou realitu, takže si jistě něco vyberete :-)

Hordes of Enemies

Prostředí Japonska, nekonečné vlny nepřátel a tři životy? To je hra Hordes of Enemies v kostce. Jednoduché výtvarné zpracování je příjemné na pohled a zároveň vás neruší od kosení nekonečných vln nepřátel. K tomu můžete využít několik útoků, včetně těch speciálních. Ačkoli jsou začátky jednoduché, později přituhuje. Za příplatek si můžete také odemknout jiné postavy a vizuály, což hru okoření a vytrhne ze stereotypu.

‎Hordes of Enemies
Cena: zdarma+

Legend of Ace

Kdo by neznal MOBA žánr – souboj dvou týmů, které se snaží zničit soupeřovu základnu. Z původního módu do Warcraftu 3 nakonec vykrystalizovali dva velcí soupeři – DOTA a League of Legends. Na mobilních platformách můžete vyzkoušet Legend of Ace, která svým zpracováním připomíná právě League of Legends a stojí za vyzkoušení.

Legend of Ace
Cena: zdarma
‎Legend of Ace
‎Legend of Ace

Mountain Climber: Frozen Dream

Pixelová skákačka Mountain Climber: Frozen Dream představuje hned v úvodu hlavní postavu Sammyho, který se vydává navzdory předsudkům a zavržení vlastní rodiny za svým snem, stát se nejlepším horolezcem. K tomu mu ale musíte dopomoci vy. Hra je plná příběhových dialogů, nástrah a pastí, takže vyšplhat až na vrchol není jednoduchý úkol.

Samurai Kazuya

Hra Samurai Kazuya vás provede cestou samuraje od začátku až do konce. V základu se jedná o klasickou rubačku s prvky RPG, takže nechybí levelování postavy, vylepšování vybavení nebo také crafting, ve kterém si můžete tvořit vybavení sami. Grafické zpracování je na první pohled líbivé, tempo hry je sice pomalejší, o to však zábavnější.

Sega Pocket Club Manager

Fotbalových manažerů není nikdy dost, proto se japonská SEGA rozhodla vložit své želízko do ohně na mobilní platformy. Ve hře se kompletně staráte o vlastní tým a všechna vaše rozhodnutí následně pozorujete při 3D zápasech, které jsou typicky japonsky stylizované, nicméně radost z vítězství nijak neumenšují.

Untamed ARena

Poslední hrou v našem výběru je bojová hra v rozšířené realitě Untamed ARena. Se svým dinosaurem máte jednoduchý úkol – porazit protivníka. To můžete takřka kdekoli, fantazii se meze nekladou. Boje jsou zpracovány hezky, potěší také propojenost se skutečným světem v podobě dinosauřích hraček, které můžete do hry naskenovat.

‎Untamed ARena
Cena: zdarma

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Zdravím existují i nějaké cash game hry? Respektive poker hry v mobilu kromě PartyPokeru? Tady píšou maximálně právě jen o něm, ale dříve toho bylo víc ne? [odkaz]
    Nepotřebuji hrát nutně o peníze, jen bych chtěl nějaký poker v mobilu co za to stojí. A ideálně kdyby byl offline, aby mi to nežralo zbytečně data :-D Díky za tip!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).