Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: pravidelná nálož logických hříček a akčních pecek

Novinky ve světě mobilních her: pravidelná nálož logických hříček a akčních pecek

V dnešním výběru toho nejlepšího, co se ve světě mobilních her urodilo za poslední týden, si každý přijde na své. V přehledu nechybí větší tituly od známých studií, stejně tak má své zástupce i indie scéna. Klasicky v seznamu najdete adventury a jednoduché akční hry, kterým se na mobilní platformě daří. Ani tak se ovšem jen tak neomrzí, což si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Chaos Reborn: Adventures

Tahové RPG Chaos Reborn: Adventures dorazilo na mobilní telefony ze studia, které vytvořilo například známou sérii X-COM. V propracovaném fantasy světě nechybí tradiční hexy, epický příběh ani stovky předmětů, se kterými můžete svého čaroděje dovést ke slávě.

Chaos Reborn: Adventures
Chaos Reborn: Adventures
Cena: 279,99 Kč
‎Chaos Reborn: Adventures
‎Chaos Reborn: Adventures
Cena: 249,00 Kč

Cube Cube!

O co jde ve hře Cube Cube!, netřeba dlouze vysvětlovat. Jedná se o variaci na nekonečnou běhačku, nicméně nyní je v hlavní roli kostka a minimalistická grafika. Ani tak se nedá říct, že by hra nebyla zábavná nebo návyková – minimalismus hře vyloženě prospívá.

‎Cube Cube!
‎Cube Cube!
Cena: zdarma

Flank That Tank

Kdo ze školních lavic pamatuje jednoduchou internetovou hříčku lidově zvanou tanky, bude ve hře Flank That Tank jako doma. Se svým tankem máte za úkol zlikvidovat veškerou konkurenci, přičemž v rámci jednoduché grafiky nechybí ani zničitelné prostředí.

‎Flank That Tank!
‎Flank That Tank!
Cena: 99,00 Kč

The Last Runner

Nekonečná běhačka The Last Runner vyniká nad ostatními především svou hezkou grafikou v pixelartovém stylu. V jádru hry se ale jedná o nestárnoucí klasiku, která si s konkurenty z žánru endless runner v ničem nezadá. Kulisy Kočičího města jsou bezesporu zajímavé a jen tak se neokoukají.

Rip ‚Em A New One

Akční retro střílečka Rip ‚Em A New One na vás v izometrickém pohledu vypustí hordy nepřátel, které je třeba zlikvidovat. Po cestě si vylepšujete své vybavení nebo potkáváte parťáky ve zbrani, kteří rádi přiloží ruku k dílu. Nechybí ani tuzí bossové, na které budete muset využít vše, co máte k dispozici.

Rip ‘Em A New One
Rip ‘Em A New One

Rocket of Whispers: Prologue

Temná čínská adventura Rocket of Whispers: Prologue vám představí hrdinku Fei Lin před tím, než potkala Johna. Fanouškům hry OPUS: Rocket of Whispers netřeba nic vysvětlovat, pro ostatní může Rocket of Whispers: Prologue sloužit jako krátká ochutnávka, na co se můžou těšit v pokračování.

Rocket of Whispers: Prologue
Rocket of Whispers: Prologue

Valley of Fire

Spojení edukační hry a bojovky? Pro poslední hru v našem výběru Valley of Fire to není žádný problém. Duel ale nespočívá ve frenetickém mlácení soupeře, ale v porovnání intelektuálních dovedností. Samotný název hry také odkazuje na skutečné údolí v poušti Mojave ve Spojených státech.

‎Valley of Fire
‎Valley of Fire
Autor: Art&Fact
Cena: zdarma+

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments