Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: pořádná nálož adventur a logických hříček

Novinky ve světě mobilních her: pořádná nálož adventur a logických hříček

V dnešním tradičním výběru toho nejzajímavějšího, co se za minulý týden urodilo na poli mobilních her, se neodchýlíme od kurzu plného adventur a logických hříček. Těm totiž mobilní platforma přeje. Důkazem toho budiž například skvělá adventura Drawn Down nebo logická hra The Company Game, které rozhodně zaujmou nejednoho hráče. I ostatní hry z našeho výběru stojí za to, tak je určitě vyzkoušejte.

BestLuck

Adventura BestLuck představuje skvělé propojení příběhu a unikátního grafického kabátku, který se jen tak neokouká. Příběh samotný má několik konců, takže znovuhratelnost je zaručena. Nechybí ani puzzly, které potrápí i zkušeného adventuristu.

BestLuck
BestLuck
Autor: Jae H Yoo
Cena: 54,99 Kč
‎BestLuck
‎BestLuck
Autor: Jae H Yoo
Cena: 49,00 Kč

Brain Annihilation

Logická hříčka Brain Annihilation využívá pro řešení hádanek jednoduchou fyziku a částice, které je nutné dostat na to správné místo. Ale pozor, každá se chová trochu jinak, s čímž je třeba počítat. S pomocí rotace a perspektivy částici dostanete do cíle snáz, jen to chce zapojit mozkové závity.

The Company Game

The Company Game je další logickou hrou, nicméně oproti své konkurenci má jednu přednost – příběh. V rámci něho totiž bojujete proti zlé společnosti a hledáte pravdu. Všechny hádanky jsou unikátní a nedají vám spát, dokud je nevyřešíte, což není jednoduchý úkol.

‎The Company Game
‎The Company Game

Drawn Down

V pixelové adventuře Drawn Down se vžijete do kůže Nathana Jordana, umělce, který pomáhá policii v řešení případů a zároveň se snaží najít svého bratra, který je držen jako rukojmí. Svízelná situace hlavního protagonisty je jedním z klasik žánru, nicméně ani tak o překvapení není v této adventuře nouze.

‎Drawn Down
‎Drawn Down
Autor: Studio Hazy
Cena: 79,00 Kč

God’s Orbits

Bůh stvořil svět za sedm dní. Zatímco on sedmý den odpočíval, vám svěřil v rámci hry God’s Orbits do rukou celé jeho dílo. V rámci newtonovské fyziky si můžete sestavit či nasimulovat různé druhy galaxií či situací ve vesmíru, což všechny astronomy mezi námi jistě na nějakou chvíli zabaví.

Returner Zhero

Sci-fi záležitost Returner Zhero rozhodně každému svou grafickou stránkou vyrazí dech. Řešení mimozemských hádanek je trošku jiné kafe oproti logickým hrám z dnešního výběru, i tak ale můžeme tuto hru doporučit každému, kdo nenechává svůj mozek dlouho zahálet.

‎Returner Zhero - Final Cut
‎Returner Zhero - Final Cut

Valleys Between

Poslední hrou v našem výběru je spíše oddechová logická hříčka Valleys Between. V ní za pomoci spojování pěti hexů se stejným obsahem postupně rozšiřujete své malebné údolí. Čím více polí spojíte, tím vyššího skóre dosáhnete. Nechybí ani různé výzvy v rámci úrovní, takže se nudit rozhodně nebudete.

‎Valleys Between
‎Valleys Between
Cena: 79,00 Kč

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments