Domů » Články » Novinky ve světe mobilních her: návrat závodní legendy, dechberoucí adventury a jednoduché hříčky

Novinky ve světe mobilních her: návrat závodní legendy, dechberoucí adventury a jednoduché hříčky

Máme tady středu a s ní přichází další díl našeho seriálu o novinkách mezi mobilními hrami. Za minulý týden se vylíhlo hned několik skvostů, mezi něž patří například další díl legendárních závodů, adventura s folklórním námětem nebo několik jednoduchých hříček, které na nějakou chvíli zabaví.

Asphalt 9: Legends

Závodní sérii Asphalt asi není nutné důkladněji představovat. Po dlouhá léta jsou závodní hry z této série zárukou kvalitních arkádových závodů na mobilních zařízeních, nejinak tomu je i v případě již deváté hry. Žádnou revoluci nečekejte – opět jde o závody ve zběsilém tempu za volantem nejnovějších supersportů.

‎Asphalt 9: Legends
‎Asphalt 9: Legends
Autor: Gameloft
Cena: zdarma+

Dive Inside

Ve hře Dive Inside se ponoříte pod hladinu oceánu v malé ponorce. V hlubinách máte za cíl hledat ukrytý poklad, v čemž vás limituje především množství kyslíku, které se vleze do miniaturní ponorky. Pod hladinou tak můžete být pouze omezenou dobu, což zpestřuje hratelnost. Svou ponorku můžete za nalezené zlato také vylepšovat, o motivaci tedy není nouze.

‎Dive Inside
Cena: zdarma+

Hidden my game by mom 3

Pokud jste v dětství hodně hráli hry, pak podobnou situaci znáte. Rodiče ve snaze omezit váš čas strávený s hrami přistupují k různým řešením tohoto problému, přičemž jedním z častých řešení je prostě hru schovat. V Hidden my game by mom 3 se zhostíte úlohy chlapce, kterému jeho matka schovala oblíbenou videohru. A vašim cílem není nic jiného, než hru nalézt.

‎Hidden my game by mom 3
‎Hidden my game by mom 3
Autor: hap Inc.
Cena: zdarma

Nishan Shaman

Skrze příběh hry Nishan Shaman se vypravíte do světa kmenů ze severovýchodní Číny, konkrétně si můžete prožít jednu z jejich legend. Legenda se týká šamanky Nishan, která se vydává zachránit duši chlapce před zlem. Ovládání vám rychle přejde do krve, takže vám nic nebude bránit vychutnat si skvělý příběh, o které je občas nouze.

‎Nishan Shaman
Cena: zdarma

The Nun

Hororová hra The Nun sleduje příběh chlapce, který je žákem křesťanské školy. Ta ovšem neslouží bohu, nýbrž satanovi a k tomu navíc v ní vyučuje ďábelská jeptiška. Úkol je tedy jasný – nezůstat ve škole ani minutu navíc a utíkat tak rychle, jak jen to jde. I když hra po grafické stránce není žádný skvost, atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet.

Off The Road

Jak již název napovídá, ve hře Off The Road se bude závodit mimo tradiční okruhy. S auty se přesuneme do otevřeného světa, kde o zajímavé závody a výzvy není nouze. Objevování světa a vylepšování aut je klíčový prvek hry. Off The Road je bohužel prošpikována mikrotransakcemi, I bez nich si ji ale můžete naplno vychutnat.

Shin Megami Tensei Liberation Dx2

Shin megami Tensei patří mezi legendární herní série z dálného Japonska. V díle Liberation Dx2 se chopíte role spasitele světa, který skrze svůj chytrý telefon chráníte svět před Akolyty. Vysvětlit principy Shin Megami Tensei je v krátkém odstavci prakticky nemožné – pokud tedy sérii neznáte a máte slabost pro vše Japonské, určitě neváhejte.

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Hm, škóda, že i když ta hra na Windows je, v přehledu zajímavých apek a her se Windows vždy vypustí. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).