Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: boj o přežití i povedené závody

Novinky ve světě mobilních her: boj o přežití i povedené závody

V dalším díle našeho pravidelného seriálu, který mapuje novinky ve světě mobilních her z uplynulého týdne, se podíváme na hry, které se převážně věnují tématu záhrobí a posmrtného života. Nebude chybět ani jednoduchá závodní hra, tycoon nebo sci-fi záležitosti.

Best Rally

Jaká jiná závodní hra ze světa rally by mohla být lepší než Best Rally. Jednoduchá grafika, přes třicet úrovní, systém vracení času, který známe například z Forzy, a online žebříčky dělají z Best Rally návykovou hru. A pokud vás vaše autíčko omrzí, máte na výběr ještě z dalších tří.

‎Best Rally
‎Best Rally
Autor: Oddrok Oy
Cena: zdarma+

Dead Island: Survivors

Sérii Dead Island můžete znát z konzolí a PC, Survivors je její spinoff na mobilní platformy. V krásně malovaném 3D světě váš opět nečeká nic jiného než likvidace nekonečných hord oživlých mrtvol, což se nikdy neomrzí. Hra se inspiruje tower defense žánrem a připomíná populární sérii Orcs must die.

‎Dead Island: Survivors
‎Dead Island: Survivors
Autor: FISHLABS
Cena: zdarma

Drolf

Jednoduchá hříčka Drolf se, jak již název napovídá, inspiruje u golfu. Cíl je tedy triviální – dostat míček do jamky. Stejně jako ve skutečném golfu tuto jednoduchou mechaniku komplikují překážky, ani v Drolfu toto není výjimkou. S pomocí inkoustu můžete malovat na herní pole berličky, které vám pomohou dostat míček tam, kam patří, a přitom oblafnout nástrahy hry.

DROLF
DROLF
Autor: Jons Games
Cena: zdarma
‎DROLF
‎DROLF
Autor: jon reid
Cena: zdarma+

EXAELLA

Sci-fi adventura EXAELLA je portem stejnojmenné hry z PC, to jí ovšem nic neubírá na kouzlu. Pochmurná atmosféra a grafické zpracování, které nezapře své japonské kořeny, jen umocňuje skvělý příběh, který vás naprosto pohltí.

‎EXAELLA
‎EXAELLA
Autor: Denis Isakov
Cena: 129,00 Kč

Hello Stars

Hello Stars je ideální jednohubkou, která nesežere příliš času a přitom potrápí mozkové závity. Cíl je jednoduchý – s červeným míčkem musíte sebrat žlutou hvězdu, k čemuž vám pomáhá vámi nakreslené pomůcky. Na začátku každé úrovně máte předem daný počet bodů, které se vám snižují právě s množstvím nakreslených berliček.

Hello Stars
Hello Stars
Cena: zdarma
‎Hello Stars
‎Hello Stars
Cena: zdarma+

Identity V

Identity V je 3D akční multiplayerová hra, která splňuje definici žánru survive. Společně se spoluhráči máte za úkol jediné – přežit. Hratelnost a zkušenost přímo ovlivňuje vámi zvolená postava, takže nudit se rozhodně nebudete.

‎Identity V
‎Identity V
Cena: zdarma+

Rocket Valley Tycoon

Pokud jste někdy hráli hru z žánru tycoon, pak budete v Rocket Valley jako doma. Zatímco jiné tycoony se zaměřují na budování zábavního parku nebo zoo, v Rocket Valley budete mít za úkol těžit suroviny, zakládat města a vše úspěšně propojit do jednoho celku. Jinými slovy, ovládnout svět.

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).