Novinky v aplikaci AirBnb: na jaké změny se uživatelé mohou těšit

Populární aplikace pro rezervaci ubytování Airbnb chystá několik novinek, které zpříjemní rezervaci pro skupiny a umožní službě konkurovat hotelům. Změny určitě ocení všichni, kteří neradi platí vysoké částky za hotely a přitom jim nevadí bydlet u někoho doma.

První chystanou novinkou je možnost rozdělit platbu mezi více lidí. Konečně tak nebudete muset naléhat na své přátele, aby vám poslali svou část peněz za ubytování. Platbu lze rozdělit až mezi 16 lidí. Aktuálně rozdělení platby funguje v omezeném režimu.

Druhou novinkou je přímý útok na hotely v podobě prémiového ubytování. Cílem Airbnb je přitáhnout starší a movitější cestovatele, a nabídnout jim alternativu k rezervaci hotelu. Prémiové bydlení bude mít svou vlastní kategorii a všechny nabídky budou osobně kontrolovány inspektory z Airbnb. Byty musí například mít nové postele, samostatné toalety, musí nabízet balenou vodu, kávu, čaj, a jiné vybavení, běžné v hotelových zařízeních. Pilotní program bude spuštěn tento týden, plné nabídky se dočkáme do konce roku 2017.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku