Domů » Bleskovky » Nové střípky o Pixelu 4: potěší displejem, zklame kapacitou RAM

Nové střípky o Pixelu 4: potěší displejem, zklame kapacitou RAM

Někdy v příštím měsíci Google odhalí své nové vlajkové smartphony z rodiny Pixel. Bude se jednat o vlajkonoše operačního systému Android 10, ze kterého se pokusí vymáčknout maximum.

Google Pixel 4 Black & White Models Hand's On Leak

Pixel 4 oslní 90Hz displejem

Jak odhaluje rozborka kódu Androidu 10, kterou provedla komunita na fóru XDA-Developers, můžeme se v případě nových Pixelů těšit na displeje s obnovovací frekvencí 90 Hz. Frekvence se bude moci dynamicky měnit na základě právě zobrazeného obsahu, popř. si bude možné v nastavení vybrat. Očekává se, že menší Pixel dostane 5,7″ OLED obrazovku s Full HD+ rozlišením, zatímco větší Pixel 4 XL bude mít 6,3″ zobrazovač s Quad HD rozlišením.

android 10 code

Radar nebude pro každého

Nad displeji obou telefonů se bude nacházet poměrně široké čelo, které se stane domovem nejen pro selfie kamerku, ale i pro zbrusu nový radar sloužící k autentizaci uživatele a k bezdotykovému ovládání telefonu.

Tato technologie bude bohužel zpočátku omezena pouze na několik vybraných zemí, podle popisu na stránkách Google bude funkční v USA, Kanadě, Singapuru, Austrálii, Tchajwanu a ve většině evropských zemí. Na podporu musí zatím zapomenout např. obyvatelé Japonska. Důvody tohoto rozhodnutí jsou nám zatím neznámé, není ani jasné, zda bude radar fungovat i v ČR.

8x zoom u hlavního fotoaparátu

Nové Pixely dostanou zcela přepracovaný hlavní fotoaparát, který vůbec poprvé bude postaven na více než jedné čočce. Jak ukazuje následující snímek, Pixel 4 by měl zvládnout až 8násobné přiblížení, není ovšem jasné, jakou měrou se na tom podílí hardware, a jakou software.

pixel 4

Překvapivě málo RAM

Google u svých telefonů Pixel historicky šetřil kapacitou operační paměti, a ani letos tomu nemá být jinak. Jak odhalují čerstvé záznamy v benchmarku GeekBench, oba modely budou nabízeny ve variantách se 4 GB RAM, očekáváme však i verze s 6 GB.

Benchmark dále prozrazuje, že nové Pixely bude pohánět čipset Qualcomm Snadpragon 855, a že poběží na nejnovějším Androidu 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments