Domů » Bleskovky » Nové sídlo Applu je pro zaměstnance nebezpečné, někteří narážejí do stěn

Nové sídlo Applu je pro zaměstnance nebezpečné, někteří narážejí do stěn

Nový kampus Applu přezdívaný UFO či vesmírná loď je bezesporu krásným architektonickým dílem, které je zároveň výrazně ekologicky zaměřené. Na jeho výstavbu bylo použito mnoho skla, což dodává konstrukci vzdušnost a usnadňuje přístup přirozenému světlu. Nicméně při navrhování jistě nikdo nepředpokládal, že by mohl představovat nebezpečí pro zaměstnance Applu.

A přeci je tomu tak. Podle Bloombergu někteří zaměstnanci opakovaně naráží právě do prosklených stěn, protože se soustředí na dění na obrazovce svého iPhonu. Pro usnadnění orientace dokonce začali kolegové lepit na stěny papíry, aby bezhlavě se ženoucí zaměstnanci zbystřili, kdykoli se k nim blíží. Ty ovšem musely být odstraněny, aby nenarušovaly čistotu designu hlavního sídla Applu. Je paradoxní, že stvořitelé iPhonu se od něj patrně nemohou vůbec odlepit a v přeneseném slova smyslu se stávají otroky technologie, kterou stvořili.

The 'Apple Park' spaceship campus

Do nového sídla se Apple přemístil v dubnu 2017, centrum pro veřejnost bylo zprovozněno v listopadu téhož roku. Součástí kampusu je kromě hlavní budovy například také divadlo Steva Jobse, kde se pořádají tradiční Apple keynote.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Dobře jim tak, maji čumět na cestu. Tohle už jsem viděl i na ulici.

  2. Nové sídlo Applu je pro zaměstnance nebezpečné, někteří narážejí do stěn-NO NSEMIJOU TAM TOLIK CHLASTAT:-))

  3. Marek Studnicka

    Tak at nechlastaj,pak se trefí do dveří

  4. Je vidět že jsou to hloupé ovce, když naráží do stěny :D

  5. Co tak pouzit navigaci kdyz uz ovce musi porad cumet do iphonu.

  6. Ihned vyhodit -)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).