Nové sídlo Applu je pro zaměstnance nebezpečné, někteří narážejí do stěn

Nový kampus Applu přezdívaný UFO či vesmírná loď je bezesporu krásným architektonickým dílem, které je zároveň výrazně ekologicky zaměřené. Na jeho výstavbu bylo použito mnoho skla, což dodává konstrukci vzdušnost a usnadňuje přístup přirozenému světlu. Nicméně při navrhování jistě nikdo nepředpokládal, že by mohl představovat nebezpečí pro zaměstnance Applu.

blank

A přeci je tomu tak. Podle Bloombergu někteří zaměstnanci opakovaně naráží právě do prosklených stěn, protože se soustředí na dění na obrazovce svého iPhonu. Pro usnadnění orientace dokonce začali kolegové lepit na stěny papíry, aby bezhlavě se ženoucí zaměstnanci zbystřili, kdykoli se k nim blíží. Ty ovšem musely být odstraněny, aby nenarušovaly čistotu designu hlavního sídla Applu. Je paradoxní, že stvořitelé iPhonu se od něj patrně nemohou vůbec odlepit a v přeneseném slova smyslu se stávají otroky technologie, kterou stvořili.

Do nového sídla se Apple přemístil v dubnu 2017, centrum pro veřejnost bylo zprovozněno v listopadu téhož roku. Součástí kampusu je kromě hlavní budovy například také divadlo Steva Jobse, kde se pořádají tradiční Apple keynote.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku