Domů » Bleskovky » Nové sestavení Windows 10 pro Insidery přináší několik drobných vylepšení

Nové sestavení Windows 10 pro Insidery přináší několik drobných vylepšení

Microsoft vypustil do světa nové testovací sestavení Windows 10 s číslem 17040. Nainstalovat si jej mohou příjemci Insider preview v kruzích Fast a Skip Ahead, a to včetně majitelů zařízení s procesory od AMD, kteří byli minule kvůli chybě v systému vynecháni.

Psaní tahem na velké klávesnici

S podzimním Creators Updatem přišla do Windows 10 klávesnice ze smartphonů s mobilními desítkami, na které lze využít psaní tahy. Dosud byla tato možnost přístupná pouze u klávesnice ve zmenšené podobě, od tohoto sestavení však lze psát tahy i na klávesnici přes celou obrazovku, přičemž mezi podporovanými jazyky je i čeština.

Pokud využíváte ruční psaní, potěší vás nová gesta pro vytváření nebo odstraňování mezer mezi písmeny v jednotlivých slovech.

Nové je také gesto pro odstranění textu v boxu pro ruční psaní – postačí do něj nakreslit pravý úhel.

Vylepšení SDR obsahu na HDR displejích

Pokud vlastníte monitor nebo televizor s podporou obsahu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR), můžete využít nové funkce pro vylepšení klasického obsahu, díky němuž bude vypadat na HDR monitorech lépe. Míru vylepšení bude možné korigovat posuvníkem v nastavení.

Známé chyby

Jak je zvykem, ani v tomto sestavení se Microsoft nevyvaroval několika chybám, které se při vytváření testovacích sestavení objevují. Nový build si neinstalujte, pokud byste měli problém s tím, že:

  • Nemusí korektně fungovat aplikace Pošta, Cortana, či fuknce předčítání
  • Některé hry (např. League of Legends i NBA2k Online) mohou spadnout do zelené obrazovky smrti
  • Nemusí korektně fungovat připojení přes VPN
  • Cortana nespolehlivě zasílá notifikace
  • Položka Vlastnosti pro počítač v průzkumníku souborů nefunguje
  • Insideři využívající antiviry třetích stran mohou mít problém se zobrazením souborů na OneDrive

Dotazník k Windows aplikacím

Uživatelé zapojení do programu Insider mohou testovat nejen nová sestavení Windows 10, ale i nové verze systémových aplikací jako Pošta a kalendář, Skype, Fotky, apod. Pokud chcete Microsoftu sdělit, jak se vám s těmito aplikacemi pracuje, můžete vyplnit 1-3minutový dotazník umístěný na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments