Sledujte nás na YouTube

Nové preview Androidu N má být údajně vhodné pro každodenní použití

Google dnes na konferenci I/O odhalil novinky, které se stanou součástí Androidu v chystané verzi N. Majitelé podporovaných zařízení si budou moci již za několik hodin stáhnout nové preview, které podle Google nabídne kvalitu beta verze, a tudíž je možné jej s přimhouřením oka provozovat na primárním zařízení. U předchozích dvou sestavení to přitom Google silně nedoporučoval.

Android

Novou verzi Androidu N si mohou stáhnout uživatelé zařízení Nexus 5X, 6, 6P a 9, Nexus Player, Google Pixel C a Sony Xperia Z3. Stačí jednoduše zaregistrovat zařízení na stránkách android.com/beta a instalovat nová preview formou OTA aktualizací. Před uvolněním veřejné verze Androidu N má Google v plánu vydat celkem 5 preview, nyní se tak přehoupl do druhé poloviny. Finální verze má být vydána již na konci léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *