Domů » Bleskovky » Nové preview Androidu N má být údajně vhodné pro každodenní použití

Nové preview Androidu N má být údajně vhodné pro každodenní použití

Google dnes na konferenci I/O odhalil novinky, které se stanou součástí Androidu v chystané verzi N. Majitelé podporovaných zařízení si budou moci již za několik hodin stáhnout nové preview, které podle Google nabídne kvalitu beta verze, a tudíž je možné jej s přimhouřením oka provozovat na primárním zařízení. U předchozích dvou sestavení to přitom Google silně nedoporučoval.

Android

Novou verzi Androidu N si mohou stáhnout uživatelé zařízení Nexus 5X, 6, 6P a 9, Nexus Player, Google Pixel C a Sony Xperia Z3. Stačí jednoduše zaregistrovat zařízení na stránkách android.com/beta a instalovat nová preview formou OTA aktualizací. Před uvolněním veřejné verze Androidu N má Google v plánu vydat celkem 5 preview, nyní se tak přehoupl do druhé poloviny. Finální verze má být vydána již na konci léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).