Domů » Bleskovky » Nové MacBooky Pro mohou mít ještě vyšší výkon, Apple k nim prodává externí grafickou kartu

Nové MacBooky Pro mohou mít ještě vyšší výkon, Apple k nim prodává externí grafickou kartu

Apple v tomto týdnu představil inovované MacBooky Pro, dal jim nové procesory od Intelu, inovovanou klávesnici a displej s podporou technologie TrueTone.

Apple inovoval MacBooky Pro. Dostaly novější procesory a vylepšenou klávesnici

Notebooky jsou díky novým procesorům velmi výkonné, a lze se s nimi pustit i do složitějších grafických operací – v menším 13″ modelu je osazen grafický čip Intel Iris Plus Graphics 655, v „patnáctce“ Radeon Pro 550X nebo 560X. Pokud však potřebujete ještě větší porci grafického výkonu, najdete v Apple Store zařízení nazvané Blackmagic eGPU.

Počítačová grafika a spousta portů

Jedná se o dokovací stanici s vestavěnou grafickou kartou, která se k MacBooku připojuje skrze Thunderbolt. Toto příslušenství v sobě ukrývá počítačovou grafickou kartu Radeon Pro 580 s vlastní 8GB pamětí, kromě toho na těle najdete 2 Thunderbolt 3 porty, čtyři USB-A (3.0), HDMI 2.0 a napájecí konektor. Stanice je také schopná MacBook Pro přímo nabíjet.

BlackMagic eGPU je kompatibilní s MacBooky Pro od roku 2016, popř. s iMacy a iMacy Pro z roku 2017 a novějšími. Apple si za toto příslušenství řekne o 17 790 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Tak to dává smysl! Zajímá mne ta cílovka, která jim na toto skočí…

  2. Zajimave prislusenstvi…a cilovka, asi hlavne kdo dela s grafikou, zapaleni hraci, tady vsude je graficky vykon potreba…

    • Mac pro hráče? To nedává smysl.

      Lidé, kteří to s grafikou myslí vážně, stejně sáhnou po workstation. Ono to není jen o té kartě, ale také o tom, k jaké sběrnic je připojena atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).