Nové komunikátory HTC Legend, Desire a HD mini představeny: Informace z tiskové konference

Před malou chvílí skončila tisková konference společnosti HTC na Mobile World Congressu v Barceloně. Představena byla nová verze uživatelského rozhraní Sense pro Android a tři nové komunikátory – HTC Legend a HTC Desire s Androidem + HTC HD mini s Windows Mobile 6.5.3. Po tiskové konferenci jsem měl možnost všechny tři telefony krátce vyzkoušet, pojďme se tedy s nimi krátce seznámit.

Oba nové modely s Androidem se mohou pochlubit novou verzí uživatelského rozhraní Sense, která se vlastně v základu až tolik neliší od té současné. Je zde ale přítomná podpora multitouch, takže se jednoduchým gestem můžete přepínat mezi jednotlivými panely hlavní obrazovky. Náznak této funkce se objevil už před několika dny, na uniklém videu však přechody nebyly příliš plynule. Nové Sense jsem vyzkoušel právě na HTC Legend a veškeré přechody byly svižné a celkově na mě prostředí působilo velice živě. Přepracován byl rovněž panel pro práci s kontakty, kde se nyní u každé položky zobrazují společně informace z Facebooku, Twitteru nebo galerie na Flickru. Novou verzi Sense dostane i HD mini s Windows Mobile. Tam však zůstane přepínání mezi jednotlivými záložkami přes ikony v spodní liště. HTC mimochodem hned v úvodu tiskovky zdůraznilo, že neustále sleduje reakce uživatelů na Twitteru a zajímavé návrhy následně dále zpracovávají vývojáři a inženýři.

- - -
HTC Legend, HTC Desire a HTC HD mini

HTC Legend: Sází na design i funkce
Po prezentaci HTC Sense přišel na pódium John Wang, který představil komunikátor HTC Legend. Velice mě zaujal kryt telefonu, který je vyrobený z jednoho dílu a je velice odolný (hliník). John tvrdost krytu ihned potvrdil tím, že s Legendem několikrát prudce udeřil do zdi :-) . Pod displejem zařízení najdeme optický joystick, kterého jsem se docela obával, ale po prvních zkušenostech už mám zcela jiné dojmy; systém se skrze něj ovládá velmi dobře a reakce jsou přesné, i když mnohem častěji budete stejně využívat ovládání přes dotykový displej (kapacitní, multitouch).

- - - 

Legend je vybavený systémem Android 2.1, nabízí 3.2“ AMOLED displej s HVGA rozlišením (320×480 px). Postavený je na čipové sadě od Qualcommu (600 MHz procesor). K dispozici je 512 MB ROM a 384 MB RAM + podpora pro paměťové karty microSDHC do kapacity 32 GB. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.1, GPS a UMTS/HSDPA připojení (to platí pro všechny tři představené modely). Ve výbavě dále najdeme 5 MPx fotoaparát s automatickým ostřením, 3,5 mm jack a FM rádio.

- -

Rozměry přístroje jsou 112×56.3×11.5 mm, hmotnost 126 gramů včetně baterie. V rukou se telefon drží velice příjemně. U telefonu je opět patrné malé zakřivení ve spodní části, není to ale tak výrazné, jako v případě staršího modelu Hero.

- - -


HTC Desire: 3,7“ AMOLED displej a 1 GHz Snapdragon
Druhá novinka s Androidem se jmenuje HTC Desire a nabízí skutečně pěkné hardwarové parametry. Na přední straně najdeme WVGA displej s úhlopříčkou 3,7“, který je opět kapacitní a podporuje multitouch ovládání. O výkon se stará čipset Qualcomm Snapdragon s 1 GHz procesorem a k dispozici je pěkných 576 MB RAM. Je úsměvné, že velikost operační paměti už je vyšší, než kapacita vnitřní paměti ROM, která je v tomto případě standardních 512 MB. Ani zde nechybí podpora pro 32 GB microSDHC karty.

- - -

Baterie s kapacitou 1400 mAh by mohla přístroj udržet při životě alespoň 2 až 3 dny běžného používání. Z multimediální výbavy stojí za zmínku 3,5 mm jack, FM rádio a 5 MPx fotoaparát s autofocusem a automatickým rozpoznáváním tváří. Přítomný je rovněž pohybový, světelný a proximity senzor + digitální kompas. Užitečná může být rovněž funkce pro sdílení internetového připojení přes Wi-Fi, to ostatně nabídne i Legend.

- -


HTC HD mini
Poslední kousek je zmenšená verze modelu HD2 a na trh dorazí pod názvem HD mini. Tenhle prcek nabídne Windows Mobile 6.5.3 s novou verzí HTC Sense. Hardwarové parametry jsou téměř stejné jako v případě Legendu s Androidem. Ve výbavě najdeme 600 MHz procesor od Qualcommu, kapacitní HVGA displej s úhlopříčkou 3,2“ a 384 MB RAM/512 MB ROM + slot na microSDHC karty. Hmotnost tohohle prcka je 110 gramů včetně baterie, rozměry jsou 103.8×57.7×11.7 mm. I zde najdeme 5 MPx fotoaparát, FM rádio a 3,5 mm výstup pro připojení sluchátek.

- -  -

- -

Je škoda, že jsme se nedočkali ohlášení nějakého zařízení se systémem Windows Mobile 7. V tomhle směru HTC pouze vzkázalo, že s WM7 komunikátory počítá na konci roku 2010. Nikdo nechtěl hovořit ani o aktualizaci na novou verzi systému pro komunikátor HTC HD2, ale věřím, že později se kolem tohoto objeví podrobnější informace.

- - -

Všechny tři dnes představené novinky budou na trhu dostupné v průběhu měsíce dubna a počítá se s nimi i České republice a na Slovensku. Telefony by se měly objevit také v nabídce operátora Vodafone, který se stal klíčovým partnerem pro distribuci všech tří modelů.

- - -


Tisková konference HTC obrazem
- - -
Před vstupem na tiskovku se tvořila celkem velká fronta, vstup měli stejně povolen jen pozvaní

 - - -
Představení nových modelů

- - -

- - -

- - -

- - -
Všechny tři telefony pohromadě

Hardwarové parametry v PDF ke stažení: HTC Legend, HTC Desire a HTC HD mini

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku