Domů » Bleskovky » Nové iPhony 11 přicházejí, staré zlevňují, některé mizí úplně. Jak se proměnila nabídka?

Nové iPhony 11 přicházejí, staré zlevňují, některé mizí úplně. Jak se proměnila nabídka?

Apple včera uskutečnil velkou generační výměnu – do svého obchodu přidal čerstvě představené iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max a odstranil některé starší modely; přímo u Apple si už nekoupíte iPhone 7 a loňské iPhony Xs a Xs Max. Opět tak pokračuje trend, že vlajkové modely jsou přímo nahrazovány bez možnosti koupit si levněji rok starou generaci.

Zůstávají jen iPhone 8 a Xr, ostatní šly z kola ven

Z loňských modelů v obchodě zůstal jen „levnější“ iPhone Xr, který s příchodem iPhone 11 ještě snížil svoji cenu – aktuálně stojí 17 990 korun v 64GB variantě, popř. 19 490 korun se 128GB pamětí.

Nepřehlédněte – iPhone 11, iPhone 11 Pro a Apple Watch 5: cena a dostupnost

Posledním iPhonem „ze staré školy“, který včerejší čistku přežil, je iPhone 8. Jeho cena poklesla na 13 490 korun za 64GB verzi, varianta se 128GB pamětí přijde na 14 990 korun. Máte-li v oblibě větší telefony, zůstává v nabídce i varianta Plus, který je o 3 tisíce dražší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments