Nové Apple AirPods: vylepšený design, voděodolnost a výdrž 6 hodin

Apple AirPods 3rd gen lifestyle

Na říjnové keynote představil Apple dlouho spekulovanou novou generaci sluchátek AirPods. Ty se pyšní především novým designem, který více připomíná AirPods Pro, voděodolností, až šestihodinovou výdrží na jedno nabití a prostorovým zvukem Spatial audio.

Design AirPods 3. generace si vzal to nejlepší ze sluchátek AirPods Pro, přičemž zachoval peckovitou konstrukci. Ikonická tyčinka se znatelně zkrátila, což umožnilo Applu také zmenšit dobíjecí pouzdro.

Otevřený design příliš nepřeje izolaci zvuku či rovnou aktivnímu potlačení hluku, nicméně Apple trochu pozměnil podobu sluchátek tak, aby zvuk mířil přímo do vašeho zvukovodu. Fanoušky prostorového zvuku jistě potěší podpora pro Spatial audio. To doprovází také podpora Dolby Atmos a kodeku AAC-ELD, který vylepšuje hovory skrze FaceTime.

apple airpods 3 gen 2
Apple AirPods 3. generace

Vítanou změnou je odolnost proti vodě a potu. Certifikace je sice pouze IPX4, nicméně se dá předpokládat, že si sluchátka poradí během náročného workoutu či nečekaného deště. Ovládání sluchátek probíhá stále skrze tyčinky, které jsou citlivé na tlak.

apple airpods 3 gen 1
Apple AirPods 3. generace

Vylepšení doznala také baterie – AirPods 3. generace vydrží přehrávat hudbu až 6 hodin, přičemž pouzdro ukrývá až čtyři plná nabití a hodinu poslechu zajistí už 5 minut nabíjení. Celková výdrž sluchátek AirPods 3. generace je tedy okolo 30 hodin. Pro dobití pouzdra můžete využít jak drátové, tak bezdrátové dobíjení, například skrze MagSafe.

airpods 3th generace
Všechny novinky Apple AirPods 3. generace

Předobjednávky sluchátek AirPods 3. generace začaly už dnes, přičemž do prodeje půjdou již příští týden, konkrétně 26. října, za cenu 4 990 Kč.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku