Domů » Bleskovky » Nová vlajková loď LG přijde v červnu a bude mít zbrusu nový design

Nová vlajková loď LG přijde v červnu a bude mít zbrusu nový design

O nové vlajkové lodi korejského giganta LG se spekuluje již nějakou dobu a za jistou informaci se prozatím považuje pouze to, že neponese název G7 a že design se bude lišit. To potvrzuje také Venture Beat, který tvrdí, že o nástupci LG G6 se mluví v kódovém označení jako o „Judy“ a také se často zmiňuje právě „zcela nový design“.

Displej Judy by měl mít velikost 6,1″ s poměrem stran 18:9, který nese označení Full Vision. Ten už LG ve svých smartphonech používá, nejedná se tedy o žádné překvapení. Co ovšem překvapující je, je použitá technologie. Nástupce vlajkové lodi G6 by neměl používat technologii OLED jako model V30, ale MLCD+, což v praxi znamená RGBW matici s bílým subpixelem navíc.

Tato technologie displeje zajistí svítivost 800 nitů, přičemž spotřeba energie by měla být o 35 % nižší než u konkurenční IPS LCD technologie. Z ostatní výbavy by neměl chybět Snapdragon 845, 64 GB vnitřní paměti, duální fotoaparát s rozlišením 16 MPx a světelností f/1,6, stupeň odolnosti IP68, podpora HDR10, bezdrátové nabíjení, 4 nebo 6 GB paměti RAM, boombox stereo reproduktory nebo vlastní chytrý asistent.

Nové vlajkové lodi LG se nicméně nedočkáme dříve než v červnu, přičemž společnosti už dříve oznámila, že bude nové smartphony vypouštět na trh „až bude třeba“.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. nedočkáme dříve než v červnu = v prosinci v ČR :D

 2. Jde vidět, že LG se nových technologií nebojí. A umí je. Proto se daří LG DISPLAY divizi tak moc.

  Vzpomínáte na milníky?
  LG G2 – fullHD displej v době, kdy všichni ostatní měli jen HD 720 displeje
  LG G3 – QuadHD displej v době, kdy všichni měli jen fullHD
  LG G FLEX/FLEX2 – první zakřivený OLED displej
  LG G4 – IPS quantum s výrazně vyšším jasem a saturací než konkurenční IPS displeje
  LG G5 – tady jim ujel vlak, přestávka, nic nového. :)
  LG G6 – první bezrámečkový displej FUllVision, který ukázal VŠEM směr a trend bez rámečků a poměr velikosti 18:9
  LG G7 – nový tvar a nová RGBW matice pro vysokou svítivost 800/1000nits. Ten bílý subpixel používají třeba automobilky u svých dotykových displejů v autorádiích a digitálních kokpitech a jde vidět, že masivně pomáhá přesvítit jasné sluneční světlo… Takže pro mobil paráda. Fakt moc líbí a těším se.

 3. Proč nepřijdou raději s microLED, či něco podobného na principu OLED.

 4. Donesu nový dizajn z iphonu X a gesta z blackberry krasne

 5. Po tom fiasku s Amoledama doufám, že dostanou i ostatní výrobci rozum a přejdou na něco trvanlivějšího.

  • Jakepak fiasko? AMOLEDY v mobilech tady jsou více, než 10 let.

  • xzeit, ty deni kolem mobilu nesledujes, nebo jsi proste jenom tak tupy?

  • Sleduji, právě proto říkám více než 10 let a nezdá se mi, že by výrobci měli podobný názor jako pár jedinců, kteří plný potenciál AMOLED displejů neznají.

  • smartphony s amoled panely používám již od samsung galaxy S první generace. Postupně dochází k vylepšování těchto amoled panelů, ale pořád to není dokonalé. Nejvetší mínus je dle mě nevyváženost barev, zejména bílé barvy. Vetšinou je do žluta, ikdyž použivám ROOT a aplikaci kernel auditor, kde je možné nastavit samostatně jednak sytost, tak i jednotlivé barvy. Když při 50% jasu nastavím krásně bíly displej, tak při 20% jasu je to zase šedo-žluté(bíla barva na displeji). Když to nastavím na bílo při 20% jasu, tak po zvednutí jasu automatikou je bílá zase do modrozelena. Vypalování problém není, pár let použivání zas tolik ten displej nedegraduje( pokud teda člověk použivá automatický jas).

  • Jak se říká nic není dokonalé a bez chyb :) si nevyberete.

  • Dodo: kalibraci barev má skvěle zvladnutou iPhone X. Problém v tom tedy nevidím. Dále se pak stačí podívat na OLED TV, třeba Panasonic. Tam jsou barvy vynášeny do nebes. Nedivím se.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).