Domů » Bleskovky » Nová vlajková loď LG přijde v červnu a bude mít zbrusu nový design

Nová vlajková loď LG přijde v červnu a bude mít zbrusu nový design

O nové vlajkové lodi korejského giganta LG se spekuluje již nějakou dobu a za jistou informaci se prozatím považuje pouze to, že neponese název G7 a že design se bude lišit. To potvrzuje také Venture Beat, který tvrdí, že o nástupci LG G6 se mluví v kódovém označení jako o „Judy“ a také se často zmiňuje právě „zcela nový design“.

Displej Judy by měl mít velikost 6,1″ s poměrem stran 18:9, který nese označení Full Vision. Ten už LG ve svých smartphonech používá, nejedná se tedy o žádné překvapení. Co ovšem překvapující je, je použitá technologie. Nástupce vlajkové lodi G6 by neměl používat technologii OLED jako model V30, ale MLCD+, což v praxi znamená RGBW matici s bílým subpixelem navíc.

Tato technologie displeje zajistí svítivost 800 nitů, přičemž spotřeba energie by měla být o 35 % nižší než u konkurenční IPS LCD technologie. Z ostatní výbavy by neměl chybět Snapdragon 845, 64 GB vnitřní paměti, duální fotoaparát s rozlišením 16 MPx a světelností f/1,6, stupeň odolnosti IP68, podpora HDR10, bezdrátové nabíjení, 4 nebo 6 GB paměti RAM, boombox stereo reproduktory nebo vlastní chytrý asistent.

Nové vlajkové lodi LG se nicméně nedočkáme dříve než v červnu, přičemž společnosti už dříve oznámila, že bude nové smartphony vypouštět na trh „až bude třeba“.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. nedočkáme dříve než v červnu = v prosinci v ČR :D

 2. EMILKO-82 (neregistrovaný)

  Jde vidět, že LG se nových technologií nebojí. A umí je. Proto se daří LG DISPLAY divizi tak moc.

  Vzpomínáte na milníky?
  LG G2 – fullHD displej v době, kdy všichni ostatní měli jen HD 720 displeje
  LG G3 – QuadHD displej v době, kdy všichni měli jen fullHD
  LG G FLEX/FLEX2 – první zakřivený OLED displej
  LG G4 – IPS quantum s výrazně vyšším jasem a saturací než konkurenční IPS displeje
  LG G5 – tady jim ujel vlak, přestávka, nic nového. :)
  LG G6 – první bezrámečkový displej FUllVision, který ukázal VŠEM směr a trend bez rámečků a poměr velikosti 18:9
  LG G7 – nový tvar a nová RGBW matice pro vysokou svítivost 800/1000nits. Ten bílý subpixel používají třeba automobilky u svých dotykových displejů v autorádiích a digitálních kokpitech a jde vidět, že masivně pomáhá přesvítit jasné sluneční světlo… Takže pro mobil paráda. Fakt moc líbí a těším se.

 3. Proč nepřijdou raději s microLED, či něco podobného na principu OLED.

 4. j (neregistrovaný)

  Donesu nový dizajn z iphonu X a gesta z blackberry krasne

 5. Michal (neregistrovaný)

  Po tom fiasku s Amoledama doufám, že dostanou i ostatní výrobci rozum a přejdou na něco trvanlivějšího.

  • Jakepak fiasko? AMOLEDY v mobilech tady jsou více, než 10 let.

   • Viki (neregistrovaný)

    xzeit, ty deni kolem mobilu nesledujes, nebo jsi proste jenom tak tupy?

   • Sleduji, právě proto říkám více než 10 let a nezdá se mi, že by výrobci měli podobný názor jako pár jedinců, kteří plný potenciál AMOLED displejů neznají.

   • Dodo (neregistrovaný)

    smartphony s amoled panely používám již od samsung galaxy S první generace. Postupně dochází k vylepšování těchto amoled panelů, ale pořád to není dokonalé. Nejvetší mínus je dle mě nevyváženost barev, zejména bílé barvy. Vetšinou je do žluta, ikdyž použivám ROOT a aplikaci kernel auditor, kde je možné nastavit samostatně jednak sytost, tak i jednotlivé barvy. Když při 50% jasu nastavím krásně bíly displej, tak při 20% jasu je to zase šedo-žluté(bíla barva na displeji). Když to nastavím na bílo při 20% jasu, tak po zvednutí jasu automatikou je bílá zase do modrozelena. Vypalování problém není, pár let použivání zas tolik ten displej nedegraduje( pokud teda člověk použivá automatický jas).

   • Martin (neregistrovaný)

    Jak se říká nic není dokonalé a bez chyb :) si nevyberete.

   • Dodo: kalibraci barev má skvěle zvladnutou iPhone X. Problém v tom tedy nevidím. Dále se pak stačí podívat na OLED TV, třeba Panasonic. Tam jsou barvy vynášeny do nebes. Nedivím se.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *