Domů » Bleskovky » Nová revize iPhone 6 Plus s vlajkovými modely HTC a Samsungu v „ohýbacím“ testu (video)

Nová revize iPhone 6 Plus s vlajkovými modely HTC a Samsungu v „ohýbacím“ testu (video)

Aféru s ohýbáním iPhonu 6 Plus musel zaznamenat snad každý pravidelný čtenář. Tuto chybu vykazovaly naštěstí jen kusy z první série a Apple u další várky konstrukci vyztužil. Po zjištění těchto problémů začalo na internetu kolovat mnoho videí, ve kterých lidí zkoušeli tuhost jiných telefonů. Po čase tato aféra utichla.

Americká společnost Square Trade, která se zabývá pojišťováním smartphonů a další elektroniky proti poškození, nyní uspořádala srovnávací test odolnosti. V něm se proti sobě postavily současné vlajkové lodě – iPhone 6 Plus, HTC One M9 a Samsung Galaxy S6 edge.

SquareTrade Shows Samsung S6 Edge as Bendable as iPhone 6 Plus & More Likely to Crack Under Pressure

V testu zjišťovali dvě hodnoty – hmotnost, při které dojde k nevratnému ohnutí a kdy dojde ke zničení přístroje. Nejlépe si překvapivě vedl iPhone. Při působení síly odpovídající hmotnosti 50 kilogramů došlo k jeho ohnutí. Stejně tak skončil i Galaxy S6 edge, kterému ovšem prasknul displej.

HTC vydrželo nejméně, protože již při 55 kilogramové zátěži se konstrukce nenávratně zdeformovala. Pro úplnou destrukci Samsungu stačila síla odpovídající působení tělesa o hmotnosti 67,5 kg. IPhone se držel nejdéle a k jeho totálnímu zničení došlo, až když přístroj ukazoval 179 liber (81,2 kg).

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. Kdyby použili klasickou S6 bez zahnutého displaye, myslím že by dopadla daleko lépe.

    • Také si to myslím, protože to zakřivený skličko nemá jak pružit a rovnou praskne.

  2. Tom (neregistrovaný)

    No další vtipný „test“, kde Iphone ohýbají v místech, kde se nikdy neohýbal (tedy uprostřed) nikomu….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).