Domů » Bleskovky » Nová powerbanka od Xiaomi má velkou kapacitu i výkon. Nabije i MacBooky

Nová powerbanka od Xiaomi má velkou kapacitu i výkon. Nabije i MacBooky

Xiaomi v tomto týdnu představilo několik produktů, mezi nimi i Mi Power Bank 3 Pro, což je vysokokapacitní powerbanka, která potěší zejména vysokým nabíjecím výkonem. Potěší i příjemný vzhled, kdy byl použitý ABS plast opatřen lesklou povrchovou úpravou, aby připomínal keramiku.

Dobije i MacBook Pro

Mi Power Bank 3 Pro disponuje kapacitou 20 tisíc mAh, na jejím těle najdeme jak dvojici klasických USB-A, tak i jedno USB-C. Starší porty umí dodávat energii v následujících režimech – 5V/2.4A, 9V/2A, 12V/1.5A; maximální výkon je tak 18 W. Sympatické je, že při společném dobíjení dvou zařízení těmito konektory výkon příliš neklesá, maximum se změní na 5V/3A, tedy 10 W.

Více legrace si však užijete s modernějším USB-C portem, jímž se powerbanka zároveň nabíjí. Tento port zvládá oboustranně pracovat s 15V/3A, poskytuje tak maximální výkon 45 Wattů, který je možné využít nejen při dobíjení smartphonů, ale i notebooků. Ve výčtu podporovaných zařízení nechybí jak počítače od Xiaomi, tak i některé konkurenční modely, například MateBooky od Huawei, ThinkPady od Lenova, Dell XPS 13 či poslední MacBooky od Apple.

Z nuly do sta za 4 a půl hodiny

Powerbanka je „průchozí“, takže je možné ji dobíjet a přitom z ní nabíjet další zařízení. Díky přibalené 45W nabíječce se z nuly do plné kapacity dobije za pouhé 4,5 hodiny, s 10W nabíječkou by to trvalo 11 hodin.

Mi Power Bank 3 Pro půjde do prodeje 11. ledna, v Číně bude stát 199 CNY (asi 700 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Zase další prodejní trik. Bohužel ještě nikdy jsem se nesetkal s powerbankou, která by splňovala to co má, a když tak jen na chvíli, pouhých pár nabíjecích cyklů a šmitec. Bůh vám žehnej Xiaomi

  2. A přesto power banky od xiaomi jsou za ty koruny (nejlépe bez českých překupníků) nejlepší.

  3. Koupil jsem před rokem tuto Xiaomi NDY-02-AL/ 16000 mAh/ a taky žádná sláva , telefon mám ASUS ZENFONE 5 2018 , nabije ho 3x – baterie 3000mAh , návod uvádí nabíjecí čas 12 hod, je ale nabitá za 6 , už jsem to reklamoval – žádná závada nebyla nalezena.

    • Zvláštní. Já mám powerbanku Xiaomi 10400 mAh a nabije mi Samsung galaxy s7 (3000mAh). Cca 2,6x. Takže je zvláštní, že ti to nabije stejnou Aku jen 3x. Mělo by to být 3,5 až 4x. Těžko říct, co použili u té tvé PB za články a jak je na tom elektronika.

    • kdyby sis tu powerbanku pořádně prohlédl tak na ní je taky napsána kapacita při 5V (10200mAh) což při ztrátě při nabíjení v telefonu je plus mínus akorád

  4. Já teda nejsem znalec, školy nemám, ale 5V/2A je 10 W… Ne 15 W…

  5. Kapacita u power bank se vždy vztahuje ke kapacitě článku Li-Ion (Li-Pol) uvnitř power banky. A jak všichni asi víte, tyto články mají napětí 3,64V… Je pak třeba počítat s tím, že napěťový měnič 3,64VDC/5VDC má nějakou účinnost a tak skutečná kapacita tak může taky být klidně 10Ah až 12Ah, cože může být těch 3x nabití baterie 3000mAh v mobilu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).