Domů » Bleskovky » Nová powerbanka od Xiaomi má velkou kapacitu i výkon. Nabije i MacBooky

Nová powerbanka od Xiaomi má velkou kapacitu i výkon. Nabije i MacBooky

Xiaomi v tomto týdnu představilo několik produktů, mezi nimi i Mi Power Bank 3 Pro, což je vysokokapacitní powerbanka, která potěší zejména vysokým nabíjecím výkonem. Potěší i příjemný vzhled, kdy byl použitý ABS plast opatřen lesklou povrchovou úpravou, aby připomínal keramiku.

Dobije i MacBook Pro

Mi Power Bank 3 Pro disponuje kapacitou 20 tisíc mAh, na jejím těle najdeme jak dvojici klasických USB-A, tak i jedno USB-C. Starší porty umí dodávat energii v následujících režimech – 5V/2.4A, 9V/2A, 12V/1.5A; maximální výkon je tak 18 W. Sympatické je, že při společném dobíjení dvou zařízení těmito konektory výkon příliš neklesá, maximum se změní na 5V/3A, tedy 10 W.

Více legrace si však užijete s modernějším USB-C portem, jímž se powerbanka zároveň nabíjí. Tento port zvládá oboustranně pracovat s 15V/3A, poskytuje tak maximální výkon 45 Wattů, který je možné využít nejen při dobíjení smartphonů, ale i notebooků. Ve výčtu podporovaných zařízení nechybí jak počítače od Xiaomi, tak i některé konkurenční modely, například MateBooky od Huawei, ThinkPady od Lenova, Dell XPS 13 či poslední MacBooky od Apple.

Z nuly do sta za 4 a půl hodiny

Powerbanka je „průchozí“, takže je možné ji dobíjet a přitom z ní nabíjet další zařízení. Díky přibalené 45W nabíječce se z nuly do plné kapacity dobije za pouhé 4,5 hodiny, s 10W nabíječkou by to trvalo 11 hodin.

Mi Power Bank 3 Pro půjde do prodeje 11. ledna, v Číně bude stát 199 CNY (asi 700 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments