Nokia X6: páteční novinka od HMD má mít bezrámečkový design a výřez v displeji

Společnost HMD Global hodlá v pátek v Číně představit nový smartphone Nokia, na který láká upoutávkami, jimiž dominuje písmenko X.

Podle posledních informací se bude připravovaná novinka jmenovat Nokia X6, tedy stejně jako symbianový telefon z roku 2009. V tomto případě se má však jednat o telefon střední třídy s Androidem, který jehož údajné rendery se nyní objevily na čínské síti Baidu.

Nokia X6 má jako vůbec první v portfoliu výrobce nabídnout displej s velmi tenkými rámečky a výřezem v uprostřed horní strany. Logo Nokia má výrobce umístit netradičně na spodní rámeček do pravého spodního rohu. Záda telefonu pak mají připomínat Nokii 7 Plus, a to díky vystouplému duálnímu fotoaparátu s vertikálně posazenými čočkami, čtečce otisků prstů a obrubou obou prvků v měděné barvě.

Poctivá střední třída

Ponoříme-li se do spekulací o výbavě, hovoří se o 5,8″ displeji s poměrem stran 19:9 a o dvou verzích – jednu má pohánět čipset MediaTek Helio P60 se 4 GB RAM, druhou Qualcomm Snapdragon 636 s 6 GB RAM. Na telefonu má běžet systém Android 8.0 Oreo, jeho cena má být stanovena na 1 599 CNY, tedy asi 5 300 korunách bez DPH.

Bohužel je nutné počítat s variantou, že Nokia X6 bude stejně jako Nokia 7 dostupná pouze na čínském trhu a do Evropy se vůbec nedostane. Více informací se dozvíme již tento pátek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku