Nokia X předčasně odhalena. Máme její parametry i kvalitní fotografie

Už příští týden bude odhalen nový smartphone Nokia X (nebo X6) z dílen finské společnosti HMD Global. Díky čínské certifikaci TENAA a kvalitním fotografiím ze sítě Weibo si jej však můžeme představit s předstihem, máme totiž jak jeho fotografie, tak soupis důležitých parametrů.

Poprvé s výřezem

Nokia X bude prvním smartphonem značky, jehož displej bude při horní straně zdobit výřez. Toto řešení bývá obvykle devízou vlajkových smartphonů, tím však Nokia X nebude; svými parametry bude spadat do střední třídy. I přesto nabídne poměrně působivý poměr plochy displeje vůči půdorysné ploše telefonu; díky výřezu se 5,8″ FullHD+ displej vejde do těla o rozměrech 147,2 × 71 × 8 mm.

Do výřezu v displeji bude umístěna 16Mpx kamerka, fotoaparát na zádech bude disponovat stejným rozlišením. Doprovázet jej bude sekundární kamerka, její rozlišení však není známé. Pod oválným fotomodulem, jehož součástí bude i LED blesk, najdeme ještě čtečku otisků prstů.

O pohon Nokie X se postará čipset Qualcomm Snapdragon 636, v nabídce bude několik paměťových konfigurací se 3, 4 a 6 GB RAM, vnitřní úložiště bude nabízeno v kapacitách 32 a 64 GB. Akumulátor bude mít údajně kapacitu 3 000 mAh, na pozici operačního systému bude dosazen Android ve verzi 8.1 Oreo. 3,5mm jack naštěstí chybět nebude.

Tři barevné varianty

Nokia X přijde na trh v modré, černé a stříbrné barvě za cenu okolo 250 USD (asi 5 400 korun bez DPH). Zda bude dostupný i na globálním trhu, nebo se bude jednat pouze o čínskou exkluzivitu, je v tuto chvíli neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku