Domů » Bleskovky » Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko

Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko

Patentový úřad Evropské unie (EUIPO) přijal žádost HMD Global na patentování dvou nových zařízení a jedné části zařízení. Pokud jste sledovali letošní představení na MWC v Barceloně, pak už jistě víte, o co se jedná. Ve Finsku předpokládali, že o nový způsob notifikací v podobě pulsujícího zamykacího tlačítka bude zájem, proto s patentováním nelenili. Kromě tlačítka si HMD Global patentovalo také podobu Nokie 4.2 a 210.

Nokia LED power button 4 2

O patenty Finové požádali 1. listopadu loňského roku, přičemž EUIPO jim vyhovělo 7. března letošního roku. Za designem pulsujícího zamykacího tlačítka stojí Richard Choi, držitel několika designových cen, který pro HMD Global pracuje na londýnské pobočce. Předtím byl 5 let designérem Nokie před prodejem divize Microsoftu, takže k finským zařízením má blízko.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

23 komentářů

 1. „Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko“, „přijal žádost HMD Global“, tak kdo tedy? Nebo jsou přijaty dva patenty a očekáváme bitvu o platnost?

  • Prosim vas redakcia, dajte uz tomu BFU ban, alebo vlastne nie. Aspon sa je na com zabavat. Nie sasku, redaktor z teba ani tentokrat nebude.

  • Dohledej si pojem BFU. Nápověda, v téma BFU jsi za BFU. Jinak mmch (zase zkratka, sorry) vyhni se pls (aj…) offtopic, jsou zde na to citliví…

  • cuni: Zkrátka BFU pro tebe sedí, o mobilech a vubec IT nevíš nic. Před pár dny tady byla sbírka tvejch tvrzení, které výpusti jenom BFU. To že si pamatuješ alespoň kdo vydává telefony pod značkou Nokia, na tom nic nemění.

  • q, ale jak tu rozkosne brepta, to sa mu musi nechat :) vzdy poslusny pejsek naklusany do par minut od uvedenia clanku o Nokii.

  • Zde je pojem BFU použit naprosto správně. Jak psali kolegové nade mnou uni, nevíš o tom absolutně nic.

 2. Ne uni. To jen autor neřeší, jestli píše Nokia, nebo HMD Global Oy, protože stejně jako všichni ostatní (kromě tebe) ví, že nemá smysl rozlišovat kdo je kdo, když HMD je prakticky jen bílý kůň pro to, aby Nokia mohla vyrábět smartphony.

  • Ne, je to bílí kůň společnosti Foxconn. V Máš v tom koukám značný zmatek:D Ale v pořádku, vy z Bermud prostě tací jste no.

  • Já nevím jak si takový moula a lopata jako ty může myslet, že něco prokoukl nebo že něčemu rozumí bez toho, aniž by to měl něčím podložené. Už jsi někdy někde uvedl důkaz, že foxconn má nějaký vliv na HMD Global nebo to tu papouškuješ jen tak, že se ti to vyplodilo v tvé hloupé palici? Všude, kde hledáš po googlu firmu HMD Global Oy zjistíš, že foxconn je s jejich společností spojen pouze jako „manufacturer“, tedy výrobce, tedy úplně stejně, jako je s ní spojen třeba Apple.
   Je snad Apple bílý (mimochodem s tvrdým y pro příště) kůň společnosti Foxconn?

  • Doporučuji lépe Googlit. Foxconn má v HMD stovky mega babek, je to jeho investiční projekt. + jak píšeš je to o tom, jakými technologiemi Foxconn disponuje pro vývoj a výrobu zařízení.

   Což je pochopitelně mnohem větší vliv na danou společnost než jakási, která má sídlo ve stejné ulici….

 3. Není podstatné, kdo do firmy nasype peníze, ale kdo rozhoduje o portfóliu a kdo firmu vede a to jsou milý uni bývalí zaměstnanci Nokie, kteří tam jsou aby vše fungovalo tak, jak chce Nokia, ne Foxconn.

  • Kouzlení s „bývalý zaměstnanci“ samozřejmě nikoho nedojmou. To by Intel byl AMD, Apple Palmem, jedna banka druhou, atd. atd. To je samozřejmě nesmysl.

 4. Však HMD Global není Nokií, ale funguje tak, jak Nokia chce – viz odkazování se na smartphony na strankách Nokie. To, že to nevíš, na tom nic nemění.

  • Telefonu Nokia má na stránkách czc.cz, to z nich ale nedělá výrobce telefonů. Proboha, kam jsme se to zase dostali….

 5. Zas přirovnání hodné tvé demence – czc má Nokie na svých stránkách, protože je to e-shop s elektronikou, což stránky Nokie nejsou. Tvými slovy, kam jsme se to zase dostali…

  • Redakce napsala vsechno spravne, nemuze za to, ze ty jsi nechapave tupelo.

  • Ne, dvě společnosti dle mě nepodaly shodnou patentovou přihlášku. To jistě není správně.

  • Ne, nepodaly, podala jej Nokia alias HMD Global tupoune.

  • Oh god, nesmysl….

  • Redakcia ma nadpis spravne a preto logicky nezmyselne prispevky nejakeho tupeho trolla ignoruje. Pozdravujem redakciu a tesim sa na dalsie clanky.

  • lololol (neregistrovaný): Domnívám se, že nadpis správně není. V podstatě se jej sami vyvracejí v textu. Nebo nadpis vyvrací text. To je to, na co se tu již dva dny ptám.

  • Domnívat se můžeš co chceš, nadpis je však v pořádku, v pořádku nejsi ty, respektive, jsi jen pomalejší a tupější. Můžeš se ptát třeba měsíce, sám sebe, proč to nechápeš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).