Domů » Bleskovky » Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko

Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko

Patentový úřad Evropské unie (EUIPO) přijal žádost HMD Global na patentování dvou nových zařízení a jedné části zařízení. Pokud jste sledovali letošní představení na MWC v Barceloně, pak už jistě víte, o co se jedná. Ve Finsku předpokládali, že o nový způsob notifikací v podobě pulsujícího zamykacího tlačítka bude zájem, proto s patentováním nelenili. Kromě tlačítka si HMD Global patentovalo také podobu Nokie 4.2 a 210.

Nokia LED power button 4 2

O patenty Finové požádali 1. listopadu loňského roku, přičemž EUIPO jim vyhovělo 7. března letošního roku. Za designem pulsujícího zamykacího tlačítka stojí Richard Choi, držitel několika designových cen, který pro HMD Global pracuje na londýnské pobočce. Předtím byl 5 let designérem Nokie před prodejem divize Microsoftu, takže k finským zařízením má blízko.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni
Offline

„Nokia si patentovala pulzující zamykací tlačítko“, „přijal žádost HMD Global“, tak kdo tedy? Nebo jsou přijaty dva patenty a očekáváme bitvu o platnost?

lololol
Anonym
lololol
Offline

Prosim vas redakcia, dajte uz tomu BFU ban, alebo vlastne nie. Aspon sa je na com zabavat. Nie sasku, redaktor z teba ani tentokrat nebude.

uni
Uživatel
uni
Offline

Dohledej si pojem BFU. Nápověda, v téma BFU jsi za BFU. Jinak mmch (zase zkratka, sorry) vyhni se pls (aj…) offtopic, jsou zde na to citliví…

q
Anonym
q
Offline

cuni: Zkrátka BFU pro tebe sedí, o mobilech a vubec IT nevíš nic. Před pár dny tady byla sbírka tvejch tvrzení, které výpusti jenom BFU. To že si pamatuješ alespoň kdo vydává telefony pod značkou Nokia, na tom nic nemění.

lololol
Anonym
lololol
Offline

q, ale jak tu rozkosne brepta, to sa mu musi nechat :) vzdy poslusny pejsek naklusany do par minut od uvedenia clanku o Nokii.

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Zde je pojem BFU použit naprosto správně. Jak psali kolegové nade mnou uni, nevíš o tom absolutně nic.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Ne uni. To jen autor neřeší, jestli píše Nokia, nebo HMD Global Oy, protože stejně jako všichni ostatní (kromě tebe) ví, že nemá smysl rozlišovat kdo je kdo, když HMD je prakticky jen bílý kůň pro to, aby Nokia mohla vyrábět smartphony.

uni
Uživatel
uni
Offline

Ne, je to bílí kůň společnosti Foxconn. V Máš v tom koukám značný zmatek:D Ale v pořádku, vy z Bermud prostě tací jste no.

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

Já nevím jak si takový moula a lopata jako ty může myslet, že něco prokoukl nebo že něčemu rozumí bez toho, aniž by to měl něčím podložené. Už jsi někdy někde uvedl důkaz, že foxconn má nějaký vliv na HMD Global nebo to tu papouškuješ jen tak, že se ti to vyplodilo v tvé hloupé palici? Všude, kde hledáš po googlu firmu HMD Global Oy zjistíš, že foxconn je s jejich společností spojen pouze jako „manufacturer“, tedy výrobce, tedy úplně stejně, jako je s ní spojen třeba Apple.
Je snad Apple bílý (mimochodem s tvrdým y pro příště) kůň společnosti Foxconn?

uni
Uživatel
uni
Offline

Doporučuji lépe Googlit. Foxconn má v HMD stovky mega babek, je to jeho investiční projekt. + jak píšeš je to o tom, jakými technologiemi Foxconn disponuje pro vývoj a výrobu zařízení.

Což je pochopitelně mnohem větší vliv na danou společnost než jakási, která má sídlo ve stejné ulici….