Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nokia plánuje návrat. Povede se jí to s modelem D1C a Androidem na palubě?

Nokia plánuje návrat. Povede se jí to s modelem D1C a Androidem na palubě?

Finská společnost Nokia bude moci opět po 30 měsících využívat svou značku v souvislosti s mobilními telefony, a zdá se, že toho bude chtít patřičně využít. Na trh se chystá umístit hned několik modelů, nejvíce informací však máme o tajemném modelu D1C, o němž se v poslední době spekulovalo, že půjde o obří tablet, nikoliv o telefon (více informací).

Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily rendery chystaného zařízení a podle všeho by mělo jít o dobře vybavený telefon nižší střední třídy se čtečkou otisků prstů, který bude dostupný ve třech barvách – v bílé, černé a zlaté. Kromě renderů se navíc na internetu objevily reálné fotografie šasi, které se s rendery v mnohém shodují. Představu o vzhledu telefonu bychom měli mít více než dobrou.

Připomeňme, že dříve uniklé informace z benchmarku AnTuTu potvrzují přítomnost osmijádrového procesoru Snapdragon 430 s grafickým čipem Adreno 505 a o plynulý chod by se měla nadále postarat 3GB operační paměť. Nad přesnou velikostí displeje visí otazník, avšak rozlišení panelu by mělo být Full HD (1080 x 1920 px). V neposlední řadě, interní úložiště bude ve velikosti 32 GB a fotografie bude mít na starosti 16Mpx fotoaparát. O selfie se postará čip s 8 Mpx a základním kamenem bude Android 7.0 Nougat.

Nové telefony s operačním systémem Android by měla společnost Nokia uvést už začátkem příštího roku. Můžeme tedy doufat, že se legendární Nokii podaří dobrý start, že si na trhu najde své místo a že se dokáže vrátit mezi velké hráče.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

5 komentářů

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    Předpokládám, že to je prototypový díl protože frézovat tělo telefonu z duralového kvádru se u lowendu s SD430 nevyplatí. Odlitek, výlisek je levnější…

  2. Snad bude brzy také nějaký TOP model.

  3. Medvid.P

    Marně přemýšlím, čím by mohla Nokia zaujmout? Cena to asi nebude

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel