Domů » Bleskovky » Nokia plánuje návrat. Povede se jí to s modelem D1C a Androidem na palubě?

Nokia plánuje návrat. Povede se jí to s modelem D1C a Androidem na palubě?

Finská společnost Nokia bude moci opět po 30 měsících využívat svou značku v souvislosti s mobilními telefony, a zdá se, že toho bude chtít patřičně využít. Na trh se chystá umístit hned několik modelů, nejvíce informací však máme o tajemném modelu D1C, o němž se v poslední době spekulovalo, že půjde o obří tablet, nikoliv o telefon (více informací).

Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily rendery chystaného zařízení a podle všeho by mělo jít o dobře vybavený telefon nižší střední třídy se čtečkou otisků prstů, který bude dostupný ve třech barvách – v bílé, černé a zlaté. Kromě renderů se navíc na internetu objevily reálné fotografie šasi, které se s rendery v mnohém shodují. Představu o vzhledu telefonu bychom měli mít více než dobrou.

Připomeňme, že dříve uniklé informace z benchmarku AnTuTu potvrzují přítomnost osmijádrového procesoru Snapdragon 430 s grafickým čipem Adreno 505 a o plynulý chod by se měla nadále postarat 3GB operační paměť. Nad přesnou velikostí displeje visí otazník, avšak rozlišení panelu by mělo být Full HD (1080 x 1920 px). V neposlední řadě, interní úložiště bude ve velikosti 32 GB a fotografie bude mít na starosti 16Mpx fotoaparát. O selfie se postará čip s 8 Mpx a základním kamenem bude Android 7.0 Nougat.

Nové telefony s operačním systémem Android by měla společnost Nokia uvést už začátkem příštího roku. Můžeme tedy doufat, že se legendární Nokii podaří dobrý start, že si na trhu najde své místo a že se dokáže vrátit mezi velké hráče.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

5 komentářů

  1. Předpokládám, že to je prototypový díl protože frézovat tělo telefonu z duralového kvádru se u lowendu s SD430 nevyplatí. Odlitek, výlisek je levnější…

  2. Snad bude brzy také nějaký TOP model.

  3. Marně přemýšlím, čím by mohla Nokia zaujmout? Cena to asi nebude

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).