Domů » Bleskovky » Kompletní specifikace Nokie D1C odhaleny: Žádný telefon, ale obří tablet

Kompletní specifikace Nokie D1C odhaleny: Žádný telefon, ale obří tablet

Až doteď si všichni mysleli, že se společnost Nokia chystá na trh uvést nový telefon s označením D1C, který má pohánět operační systém Android. Informace pocházející z benchmarku GFXBench, na které upozornil Steve Hemmerstoffer, většinu parametrů potvrdily, ale zároveň také prozradily, že Nokia chystá obří tablet, nikoliv telefon.

13,8 palců velký tablet by si měl zákazníky získat zejména svou cenovou dostupností a lákavými parametry. Displej nabídne Full HD (1920 x 1080) rozlišení a celé zařízení má pohánět osmijádrový procesor Snapdragon 430 (8 x Cortex A53, 28 nm) s grafickým čipem Adreno 505 a 3 GB operační paměti.

nokia-2-840x473

Fotoaparáty nabídne tablet dva, jeden 8Mpx primárně určený pro videohovory a druhý 16Mpx s autofokusem pro pořízení kvalitnějších fotografií – oba by měly zvládnout nahrávat videa v 1080p. Kromě toho by měla být nová Nokia D1C k dispozici ve dvou variantách – se 16GB a 32GB úložištěm, přičemž operační systém bude ve verzi 7.0 Nougat.

Kdy Nokia tablet představí a jaká bude jeho cena prozatím nevíme. Podle předchozích spekulací však Nokia pracuje na větším počtu zařízení, a tak doufáme, že se objeví i telefony/tablety se zajímavějšími parametry.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

11 komentářů

  1. V době, kdy se na tabletech začíná prosazovat stále více plnohodnotný Windows, který spolu s klávesnicí dokáže částečně nahradit notebook, je tohle zklamáním. Na mobilech chápu, tam je to jasné, ale na velkém tabletu je to krok zpět.

  2. LOL to je bída. Že se na to raději nevykašlou …

  3. Mě se to líbí. Nadupaný konkurent iPadu tu celkem chybí. Tab S2 nebo S3 jsou brutálně drahý, hrozně žerou a na baterku moc nevydrží. Jsem zvědavý na přídatnou hodnotu co k tomu Nokia dá. Je možné, že to je jen jedno zařízení z celého portfolia.

  4. Nemyslíte, že již tady bylo několik velkých tabletů s Androidem (mám pocit, ASUS, DELL, HP) a nic z toho se neujalo, protože cena je stejná jako notebook s WIN, možná ještě větší a tím to nemá význam.

    • Čekal jsem telefon s 5-5.5″ a on se z toho nakonec vyklubal tablet a k tomu 14″ nesmysl na tuhle úhlopříčkou uz android nepatří, tady jediné win

      • Jj, 14″ je nesmysl. 12″ by to ale chtělo, ideální velikost pro eziny, apod. A tady je prakticky jen mastný iPad Pro.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).