Domů » Bleskovky » Nokia P o sobě dává vědět. Vlajkový model se Snapdragonem 835 a 6 GB RAM (oživeno)

Nokia P o sobě dává vědět. Vlajkový model se Snapdragonem 835 a 6 GB RAM (oživeno)

Společnost HMD Global Oy příští rok představí první smartphony honosící se logem značky Nokia; vyráběny budou dceřinou společností čínského Foxconnu a najdeme na nich systém Android 7.0 a velkým lákadlem by měla být také nízká cena.

Na internetu se nyní objevila fotografie údajného vlajkového modelu s označením Nokia P, který by mohl být představení už na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně. Zdroj, který snímek publikoval, hovoří o velmi výkonném hardwaru; ostatně specifikacím má vévodit procesor Qualcomm Snapdragon 835 a 6 GB operační paměti RAM.

nokia_p_android

Doplněno: Výše zveřejněná fotografie nemá s modelem Nokia P nic společného. Při podrobnějším zkoumání si lze všimnout, že přední strana obsahuje tlačítka – jedná se tak o snímek starší tlačítkové Nokie a zadní stranu už jsme také v minulosti viděli ve spojení s jiným prototypem od Nokie. Ta vlajkový model s kódovým označením „P“ skutečně chystá, vypadat však bude zcela jinak.

Hlavní fotoaparát má nést punc značky Carl Zeiss a disponovat má 23Mpx rozlišením. Starší spekulace naznačovaly přítomnost Quad HD displeje, u úhlopříčky ale zatím zůstává otazník. Další informace o chystaných smartphonech Nokia s Androidem najdete v našem starším zpravodajství.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni
Offline

Asi i Nokia nám bude vysvětlovat výhody EIS:)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

Preco si myslis?

Richy
Anonym
Richy
Offline

Nevíš o čem mluvíš, kdybys věděl o čem je EIS, neřekl bys takouvou trolskou blbost.

RobertP
Uživatel
RobertP
Offline

Pokud by to byla pravda, chtělo by to aspoň 5,7 – 6 palců úhlopříčku a baterii kolem 4 000 mAh. To by pak byla bomba.