Domů » Bleskovky » Nokia končí s projektem OZO, o práci přijde několik stovek zaměstnanců

Nokia končí s projektem OZO, o práci přijde několik stovek zaměstnanců

Finská Nokia přišla v létě 2015 na trh s ambiciózním projektem – kamerou, která umožňuje snímat obraz v úhlu 360° nazvanou OZO. Její vývoj ale netrval déle, než dva roky. Nokia se rozhodla ukončit vývoj z důvodu pomalého růstu VR segmentu trhu a propouští 310 zaměstnanců z Velké Británie, Spojených států a domovského Finska.

Kamera měla zaujímat přední pozice v segmentu natáčení 360° videa. I proto nasadila původní cenu poměrně vysoko, konkrétně na 60 tisíc dolarů (cca 1 320 000 Kč). Vzhledem k vývoji trhu cenu snížila na 45 tisíc dolarů (cca 990 000 Kč), ani tak se ale kamera neudržela na trhu. Odnož Nokia Technologies, která čítá 1 090 zaměstnanců, se tak zmenší o 310 lidí.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. To čo na tom toľko stalo? Predali vôbec kus ? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).