Domů » Bleskovky » Nokia chystá aktualizaci, která přidá odemykání obličejem. Které modely se dočkají?

Nokia chystá aktualizaci, která přidá odemykání obličejem. Které modely se dočkají?

Společnost HMD Global nám opět dokazuje, že jí záleží na značce Nokia a jejích uživatelích. Neustále totiž přidává nové funkce do současných telefonů značky Nokia. Poslední novinka se týkala rozšíření aplikace fotoaparátu na režim Pro (Pro Camera mode). Dalším takovým důkazem je fakt, že všechny současné modely značky Nokia získají aktualizaci na Android P, jakmile jej Google vydá.

nokia

Nová funkce Face Unlock

Včera oznámila společnost přidání další důležité funkce, kterou prozatím telefony Nokia postrádaly. Funkce Face Unlock, neboli odemykání obličejem bude dostupná pro čtyři modely značky Nokia. Pro vás, kteří na tuto funkci čekáte máme dobrou zprávu. HMD Global ji vydá pro tyto telefony: Nokia 8 SiroccoNokia 7 plus, Nokia 8 a nová Nokia 6.1.

Face Unlock dorazí jako aktualizace ve formě OTA během několika příštích měsíců. V případě, že vlastníte některý ze zmíněných modelů, nebo jej plánujete koupit, můžete se těšit na novou funkci odemykání obličejem, která pravděpodobně dorazí do konce tohoto roku.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

9 komentářů

 1. Nokia nic nechystá…

  • společnost jako taková možná ne. Značka jako taková ano. Neslovičkař tolik porád.

  • Jako že Xperia chystá v novém modelu lepší fotoaparát? To asi ne co ????

  • Xperia nie je značka, je (alebo bola, keďže iné už nemajú) to označenie androidových prístrojov (áno, našli sa výnimky bez „xperia“, ale viac-menej je to tak). U Sony je „Sony“ označenie výrobcu (nie kompletné) aj značky pod ktorou prístroje predáva.

  • Výtěz (neregistrovaný): Jen technická, zcela zřetelně si vybavují Xperia telefony s WM a tablety ????

   A pro pobavení, říct že to není značka když popis výrazu na internetech začíná „Xperia je značka pro….“????

   No LOL co tu dokážete vymyslet, jen aby se obhajoval nesmysl ????

 2. Tuto funkci má i Nopkia 6

  • Nokia i starší už tuto funkci dávno mají jako Chytrý zámek funkce Android

 3. Njn, trapák uni, když sliší Nokia, tak už se ježí.Jinak tohle má čistý droid v zakladu, co jiné značky můžou jenom závidět.

 4. Samozrejme i vclanku zminene telefony maji moznost odemceni oblicejem diky funkci trusted face, ktera je do Androidu zabudovana primo Googlem v sekci smart locku. I ja trusted face u N7 plus pouzivam, mnohdy je to fajn, ale nejak extra spolehlivy neni, proto mam mimo domaci wifi nastaveny jeste zamek vsech appek skrz Bitdefender Security a to na otisk prstu, takove dvojite overeni. :)

  V clanku je ale rec o dedikovanem odemceni oblicejem dodanem primo Nokii (HMD), ktere se bude nachazet jako jedna z hlavnich nabidek v nastaveni zabezpeceni a bude snad spolehlivejsi a pripadne tez rychlejsi, nez trusted face ze smart locku. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).