Domů » Bleskovky » Nokia 9 údajně dorazí příští měsíc. Doprovodit ji má vylepšená Nokia 8 (2018)

Nokia 9 údajně dorazí příští měsíc. Doprovodit ji má vylepšená Nokia 8 (2018)

Společnost HMD Global letos představila poměrně ucelené portfolio smartphonů Nokia, z nichž by si měl vybrat skutečně každý. Modely Nokia 2, 3, 5, 6, 7 a 8 má ještě doprovodit model Nokia 9, ten je však podle posledních informací plánován až na počátek příštího roku. A nemá přijít sám.

HMD údajně chystá na 19. ledna akci, na které představí nejen Nokii 9, ale i vylepšený model Nokia 8 (2018). Oba telefony mají být nicméně určeny pouze pro čínský trh, z tohoto důvodu budou vybaveny speciální ROM, která nahrazuje služby Google lokálními službami. Je však možné, že se oba modely později dočkají i globálních variant, např. na konci února na veletrhu MWC v Barceloně.

Nokia 9 má být prakticky stejný model jako Nokia 8, pouze dostane po stranách zahnutý displej. Telefon má být nabízen ve dvou paměťových variantách, verze s 6 GB RAM a 64GB pamětí má přijít na 3 699 CNY (asi 12 100 korun bez DPH), varianta s 6 GB RAM a 128GB pamětí pak má stát 4 199 CNY (asi 13 700 korun bez DPH). Co bude HMD vylepšovat na Nokii 8, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).