Domů » Bleskovky » Nokia 9: prohlédněte si chystanou novinku ze všech stran na nových 3D renderech

Nokia 9: prohlédněte si chystanou novinku ze všech stran na nových 3D renderech

V těchto dnech se v České republice začíná prodávat vlajkový smartphone Nokia 8 od finské společnosti HMD Global. Ta navíc nelení a připravuje ještě vybavenější telefon, který půjde do prodeje pod názvem Nokia 9. Na internetu se nyní objevily jeho 3D rendery, takže si jej můžeme prohlédnout ze všech stran.

Podotýkáme, že se nejedná o oficiální obrázky, ale o rendery grafika @onleaks založené na uniklých schématech pro výrobce příslušenství. @onleaks nicméně můžeme vzhledem k jeho bohaté historii brát za důvěryhodný zdroj, jeho rendery se většinou od finálních modelů nijak zásadně neliší.

EXCLUSIVE! Nokia 9 Leaked Renders by CompareRaja

Nokia 9 má ve srovnání s Nokií 8 dostat oblejší tvary, displej s tenčími rámečky a hlavně zaoblením na obou delších stranách, podobně jako to mají vlajkové Samsungy. Rendery dále ukazují přítomnost USB-C konektoru a absenci 3,5mm jacku na sluchátka. Rozměry telefonu mají být 140,9 × 72,9 × 7,5 mm, v místě vystouplého fotomodulu s duálním fotoaparátem pak tloušťka naroste na 8,9 mm.

Telefon tak bude nižší než např. Samsung Galaxy S8, za což vděčí zejména displeji s menší úhlopříčkou 5,5″, má se jednat o AMOLED panel s Quad HD rozlišením. Co se týče další hardwarové výbavy, spekuluje se o čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a úložišti s kapacitou 64 nebo 128 GB.

Spekuluje se, že Nokia 9 bude patřit až do druhé vlny zařízení Nokia, která má dorazit až počátkem příštího roku, je však možné, že ji bude chtít HMD Global představit ještě před letošními Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Jééé „Nokia S6 Edge“ ? :D

 2. No konečně… :-)

 3. Nokia S6 Edge Essential i8 :D

 4. zbytocne opat klasika, nic len kopirka toho co je , nokia, nokia hohoho,uz nieco nove,zasla slava

 5. Ach, pritom stačilo zobrať design 930 a nalepiť tam Android. A zmeniť homebutton ikonu.
  Nič viac netreba mi robiť, tak prečo ísť na to jednoducho keď môžme ísť zložito však..

  Máme tu potom nokiu ktorá vyzerá jak Samsung, nemá Jack jak Pixel 2, a cenovku ako Apple.

  Great job.

  • Trochu souhlasim, design 930 byl fakt hodne pekny a celkem jedinecny, pak uz to slo jen dolu :/

 6. Blé se to leskne jak psí gulky……Zas jen pozlátko……Ne děkuji, ale nechci :D

 7. Zahnutý displej a absencia jacku… Ahooooj…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).