Domů » Bleskovky » Nokia 9 v certifikaci FCC. Známe většinu klíčových parametrů

Nokia 9 v certifikaci FCC. Známe většinu klíčových parametrů

Společnost HMD Global má počátkem příštího roku představit druhou generaci smartphonů Nokia 6 a 8, kromě toho má přijít zbrusu nová vlajková loď nazvaná Nokia 9. Ta nyní obráží certifikační agentury, poslední zastávku učinila u americké federální komise pro komunikaci (FCC), která byla na svých stránkách nezvykle sdílná a do zprávy přidala i tabulku s vypsanými parametry chystaného telefonu.

Nokia 9 má dostat OLED panel s úhlopříčkou 5,5″, rozlišení ani poměr stran zatím neznáme, výrobu má zajistit společnost LG. O pohon se má starat letošní čipset Qualcomm Snapdragon 835, což by mohlo naznačovat brzký příchod telefonu na trh; chystané vlajkové modely od konkurence již bude pohánět jeho výkonnější nástupce Snapdragon 845. Kapacita operační paměti zmíněna není, avšak vnitřní úložiště od Samsungu (UFS 2.1) má disponovat kapacitou 128 GB.

Hlavní fotoaparát bude duální v konfiguraci 12 + 13 Mpx, čelní kamerka bude mít rozlišení 5 Mpx. Akumulátor má přijít s kapacitou 3 250 mAh, v balení bude rychlá 18W nabíječka, USB-C kabel a sluchátka. Telefon bude pohánět Android 8.0 Oreo.

Aplikace Nokia Camera beta obsahuje skryté funkce, které dostane Nokia 9

Nokia 9 má být podle některých zdrojů představena v Číně 19. ledna 2018, globální premiéra se patrně odehraje na konci února v rámci veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Nokie jen podle jména, další předražený číňan.

  • Pokud budu sdílet tvojí logiku, tak potom do tvé věty můžeš dosadit místo Nokie klidně Apple, Samsung, Sony, LG atd… Takže informační hodnota 0.

  • No né úplně. Tak jako Nokia dělá uvedené na trh ve svém domovském trhu, dělá tak třeba i Apple. Ano, oba kompletují přístroje v Číně, přesto je tam rozdíl.

  • uni: A v čem je ten rozdíl teda?

  • No jsem ti ho tam napsal:)

  • „No né úplně. Tak jako Nokia dělá uvedené na trh ve svém domovském trhu (Finsko), dělá tak třeba i Apple (USA). Ano, oba kompletují přístroje v Číně, přesto je tam rozdíl.“ Takže rozdíl je v tom, že jedna společnost je finská a druhá americká?

  • OMG, zase ta tvá zmatená hlavička…
   Z článku (aspoň to čtení kdyby jsi zvládal…:( ).
   „Nokia 9 má být podle některých zdrojů představena v Číně 19. ledna 2018, globální premiéra se patrně odehraje na konci února v rámci veletrhu MWC v Barceloně.“¨
   Pravda, zatím je to jen JPP. Ale asi není důvod to zpochybňovat.

  • Shepii co to zase meles?

  • No tak potom není pravda tvoje věta „Tak jako Nokia dělá uvedené na trh ve svém domovském trhu“, protože smartphony Nokia vyrábí finský HMD Global Oy, takže domovský trh je Finsko. Pořád nikde nevidím ten rozdíl.

  • uni: A pokud jde o tvou formulaci „dělá uvedené na trh“, tak se pak nediv, že člověk neví, co jsi tím chtěl říct a reaguje tak na něco jiného. Já číst umím, ale ty by ses měl naučit psát, i když to jsou bláboly.

  • „dělá uvedení…“ sorry.

 2. Vypadalo to nadejne, skoda, ze to doj*bali tim OLEDem. Takze nezajem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).