Domů » Bleskovky » Aplikace Nokia Camera beta obsahuje skryté funkce, které dostane Nokia 9

Aplikace Nokia Camera beta obsahuje skryté funkce, které dostane Nokia 9

Od tohoto týdne mohou majitelé Nokie 5 testovat beta verzi systému Android 8.0 Oreo, která přináší nové funkce od Google, pár novinek ale dostává i od výrobce. Jednou z nich je nová beta verze výchozí fotoaplikace Nokia Camera, obsahující dvě skryté novinky, které zatím žádná z Nokií využít nedokáže.

Těmi funkcemi jsou možnost pořizovat širokoúhlé záběry a fotit s dvojnásobným přiblížením. Tyto schopnosti mají některé konkurenční smartphony s duálními fotoaparáty, Nokia 8 má však u obou čoček svého duálního fotoaparátu stejnou ohniskovou vzdálenost i úhel záběru, tudíž hardwarově není schopná tyto funkce využít. Nejspíše jsou tedy tyto položky v nastavení připraveny na chystanou Nokii 9, která má rovněž disponovat duální kamerou; zatím však nevíme, jakou konfiguraci čipů a čoček HMD Global zvolí.

Nokia 9: výrobce krytů odhaluje vzhled chystaného vlajkového modelu

Kromě těchto novinek obsahuje aplikace Camera beta nové možnosti nastavit si manuálně ISO (v rozsahu od 100 do 1000) a rychlost závěrky (od 1/500 do 1 s).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments