Domů » Bleskovky » Nokia 9: výrobce krytů odhaluje vzhled chystaného vlajkového modelu

Nokia 9: výrobce krytů odhaluje vzhled chystaného vlajkového modelu

Aktuální vlajkový smartphone společnosti HMD Global se jmenuje Nokia 8 (recenze), ještě letos by však mohl přijít o fous lepší model s číslem devět na konci. Jeho největšími odlišnostmi má být po stranách zahnutý displej a vyšší odolnost vůči vodě a prachu. Jak má Nokia 9 vypadat, odhaluje webový obchod Amazon, který již na ni prodává ochranný kryt.

Vzhled víceméně koresponduje s předchozími úniky – čelní stranu bude vyplňovat zahnutý displej s klasickým poměrem stran 16:9, čtečka otisků prstů najde svůj domov na zadní straně telefonu, kde bude dělat společnost duálnímu fotoaparátu s optikou Zeiss. Vnitřní hardwarová výbava by měla víceméně korespondovat se současným topmodelem, Nokií 8. Kdy bude Nokia 9 představena, je prozatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. ďalší zahnutý displej…

  2. Další odporně vypadající mobil tak už v tom bude i Nokia.

  3. Kdyby radši udělali pořádně tu osmičku, nemuseli by hned třepat ven další telefon. Ty rámečky na 8 jsou absolutně ohavné, telefon je zasekaný (nevím jak po Oreu, ale na Nougatu si na to stěžovalo dost lidí) a ten fotoaparát taky není moc konkurence schopný v dané cenové relaci…

    • A inak by na tom neboli ani nokie pred kupou MS a v zaplave androidov by zdochli – ako aj teraz za kratky cas

    • Kdyby v začátcích uvolnili MeeGo zdarma pro ostatní výrobce, mohla se utvořit alespoň nějaká konkurence k Androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).