Nokia 9: výrobce krytů odhaluje vzhled chystaného vlajkového modelu

Aktuální vlajkový smartphone společnosti HMD Global se jmenuje Nokia 8 (recenze), ještě letos by však mohl přijít o fous lepší model s číslem devět na konci. Jeho největšími odlišnostmi má být po stranách zahnutý displej a vyšší odolnost vůči vodě a prachu. Jak má Nokia 9 vypadat, odhaluje webový obchod Amazon, který již na ni prodává ochranný kryt.

Vzhled víceméně koresponduje s předchozími úniky – čelní stranu bude vyplňovat zahnutý displej s klasickým poměrem stran 16:9, čtečka otisků prstů najde svůj domov na zadní straně telefonu, kde bude dělat společnost duálnímu fotoaparátu s optikou Zeiss. Vnitřní hardwarová výbava by měla víceméně korespondovat se současným topmodelem, Nokií 8. Kdy bude Nokia 9 představena, je prozatím nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku