Domů » Bleskovky » Nokia 8 Pro a Nokia 9: HMD pro letošek údajně chystá další dvě vlajkové lodě

Nokia 8 Pro a Nokia 9: HMD pro letošek údajně chystá další dvě vlajkové lodě

Firma HMD Global na veletrhu MWC prezentovala hned čtyři smartphony značky Nokia, přičemž nejvýše postaveným modelem je Nokia 8 Sirocco. Ta ale hraje spíše na prémiový design než na ty nejlepší papírové parametry, o čemž svědčí například její osazení loňským čipsetem Snapdragon 835. Letos by ale měly přijít od HMD ještě dva smartphony vybavené výkonnějším Snapdragonem 845.

Podle serveru NokiaPowerUser má být jedním z nich dříve spekulovaný model Nokia 8 Pro, který má být vybaven zbrusu novým fotoaparátem s rotujícím mechanismem s pěti čočkami. Za fotoaparátem má stát tradičně firma ZEISS, telefon bude údajně představen letos v srpnu.

Nokia 10: patent Carl Zeiss odhaluje, k čemu může být pět čoček fotoaparátu

Druhou vlajkovou lodí HMD se Snapdragonem 845 má být Nokia 9. Ta bude mít údajně ambice stát se nejlepším smartphonem ve své třídě, zejména díky schopnostem fotoaparátu a dalším průlomovým inovacím, jako je například integrovaná čtečka otisků prstů do displeje. Nokia 9 má dostat 5,7″ displej, zatímco Nokia 8 Pro o dvě desetiny palce menší. Nokia 9 má být také dražší, údajně bude stát někde na úrovni Samsungu Galaxy S9+. K jejímu představení má dojít někdy před Vánoci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. No ak bude mať zahnutý displej ako Sirocco, tak to nech si nechajú.

    • bebebe. A já si to sirocco koupím, mně se to líbí. Když tobě ne, klidně si kup běžnou 8? Nebo Nokii 7? nabídku začínají mít bohatou, tak co řešíš…

    • 8 by som kúpil, keby mala Qi a IP67

  2. Na tu Nokii 9 si osobně počkám abych se přesvědčil že tu čtečku v displeji mít bude.

  3. Redakce: Upřímná gratulace, nadpis, a nové telefony nechystá Nokia ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).