Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Nokia 5 v testu odolnosti: perfektně zpracovaný smartphone, který jen tak nezničíte

Nokia 5 v testu odolnosti: perfektně zpracovaný smartphone, který jen tak nezničíte

YouTuber JerryRigEverything podrobil svému odolnostnímu trojtestu další smartphone, tentokráte populární Nokii 5. Ta za cenu necelých 5 tisíc korun nabízí velmi poctivé zpracování, které by mělo ustát i několik neplánovaných nehod. Ostatně podívejte se sami.

Čelní stranu Nokie 5 pokrývá odolné sklo Gorilla Glass, což znamená, že se do něj nenávratně podepíše až materiál s tvrdostí podle Mohse 6 a vyšší. Potěší, že tímto sklem je chráněn jak senzor otisků prstů, tak čočka hlavního fotoaparátu (včetně blesku), což v této cenové kategorii není vždy zvykem. Záda telefonu jsou kovová, stejně tak i strany, pouze horní a spodní strana jsou plastové, což však v tomto případě není na škodu – plast nejen umožňuje průchod signálu bezdrátových sítí, navíc může lépe tlumit náraz při upuštění telefonu na hranu.

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

Telefon navíc vykazuje solidní odolnost vůči ohybu, při pokusu o zlomení se konstrukce telefonu neprohnula ani o píď. Telefon také obstál v testu ohněm, kdy jeho LCD panel po deseti vteřinách zčernal, poté se ale vrátil do původního stavu. Podtrženo sečteno, v této cenové kategorii obstála Nokia 5 v testu odolnosti na výbornou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. No ještě by mě zajímala odolnost proti pádům…

 2. mikro (neregistrovaný)

  Další z mnoha číňanů. Nokii jsem si kupoval, ale z nostagie už ne. Dnes je na výběr z mnoha značek, nebude to mít lehký.

  • David (neregistrovaný)

   V dnešní době se drtivá většina věcí vyrábí v Číně. To že je to vyrobeny v Číně to nutně neznamená že to musí být kvalitní výrobek.

   • Nokia 5 není vůbec špatná, na místě end se velmi povedla.
    Ví někdo z čeho jsou vyrobena kovová záda, jde o hliník?

 3. David (neregistrovaný)

  Ano, hliník.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel