Domů » Bleskovky » Nokia 5 se letos dočká druhé generace. Jaké nabídne parametry?

Nokia 5 se letos dočká druhé generace. Jaké nabídne parametry?

Společnost HMD Global letos představila několik smartphonů značky Nokia, další budou následovat. Produktový manažer Juho Sarvikas na svém Twitteru naznačil příchod druhé generace modelu Nokia 5.

Na přímý dotaz, zda je Nokia 5 (2018) plánována, odpověděl Sarvikas jednoduše: „Zůstaňte naladěni.“ Pochopitelně žádné další detaily neprozradil, dá se však očekávat, že nebudeme čekat dlouho; loňská Nokia 5 byla představena v červnu.

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

I nový model by měl být zástupcem střední třídy, jako mozek celého ústrojí bude patrně zvolen čipset Qualcomm Snapdragon 435 se 2 nebo 3 GB RAM. Vnitřní paměť o kapacitě 16 nebo 32 GB bude rozšiřitelná paměťovou kartou, hlavním benefitem tohoto telefonu bude příslušnost v programu Android One, a tedy rychle a pravidelně aktualizovaný operační systém a jeho bezpečnost. Cena nové Nokie 5 (2018) by měla být stanovena na cca 200 EUR (asi 5 100 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).