Domů » Bleskovky » Nokia 3310 přichází jako smartphone. Dostala a upravený Android a podporu LTE

Nokia 3310 přichází jako smartphone. Dostala a upravený Android a podporu LTE

Společnost HMD Global představila již třetí novodobou verzi populárního telefonu Nokia 3310. Po první reinkarnaci stejnojmenného legendárního mobilu a její vylepšené verze s přídomkem 3G nyní přichází nový model pojmenovaný Nokia 3310 4G.

Jak již z názvu vyplývá, jednou z hlavních novinek je podpora sítí LTE (včetně VoLTE a funkce mobilního hotspotu). Bohužel telefon byl zatím představen pouze pro čínský trh, tudíž na pásma LTE používaná u nás musíme prozatím zapomenout. S Čínou se váže i software, kterým nově není platforma Series 30+, ale systém YunOS od čínského obchodního giganta Alibaba založený na Androidu. Ten je k nepoznání upraven tak, aby byl schopný pohánět i levné a nevýkonné smartphony, mezi které se Nokia 3310 4G bezpochyby řadí.

HMD sice neuvádí kompletní hardwarovou výbavu, mnohé však napoví omezená vnitřní paměť o kapacitě 512 MB (s možností rozšíření paměťovou kartou) a nízká kapacita baterie 1 200 mAh. Telefon vypadá prakticky stejně jako jeho dva předchůdci, je pouze o zanedbatelné desetiny milimetrů širší, vyšší a tlustší. Obrazovka má stále úhlopříčku 2,4″ a rozlišení 240 × 320 pixelů. Ve výbavě nechybí 2Mpx fotoaparát s LED bleskem, 3,5mm jack na sluchátka a podpora FM rádia. Kromě LTE je možný bezdrátový přenos dat skrze Wi-Fi 802.11abgn a Bluetooth 4.0.

Nokia 3310 půjde v Číně do prodeje v černé a modré barvě. Cenu zatím neznáme, stejně tak nevíme, zda se chystá i varianta pro globální trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Václav Němec

    Nevíte Jestli se v ČR dá sehnat 3G verze telefonu?

  2. Jára Cimrman

    Čínská šlupka, co se bude prodávat v Lidlu na pokladně vedle žvýkaček a kondomů, a přeci je to o 100% lepší telefon, že iPhone, jelikož to má 3,5 mm jack.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).