Domů » Bleskovky » Nokia 3.1 představena: nejlevnější telefon v programu Android One

Nokia 3.1 představena: nejlevnější telefon v programu Android One

Druhou novinkou, kterou přivezla společnost HMD do Moskvy, je model Nokia 3.1. Opět se jedná o poměrně základní model, na rozdíl od Nokie 2.1 ji však pohání klasický Android 8.1 Oreo z programu Android One s příslibem pravidelných měsíčních bezpečnostních záplat. Kromě tohoto modelu dnes Nokia představila také další dva levné modely – Nokia 2.1 a Nokia 5.1.

Introducing the new Nokia 3.1 - Your premium companion

Protáhlý displej a příjemné rozměry

Nokia 3.1 je telefon s displejem o poměru stran 18:9. Panel má úhlopříčku 5,2 palců a rozlišení 720 × 1 440 pixelů, kryje jej ochranné sklíčko Gorilla Glass. Nad displejem najdeme 8Mpx kamerku na selfies, v zádech je pak umístěn hlavní fotoaparát o rozlišení 13 Mpx. Pevnost telefonu zajišťuje kovový rámeček, i s ním zařízení váží 138,3 g. Rozměry Nokie 3.1 jsou 146,25 × 68,65 × 8,7 mm.

Nokia 3.1 naživo
Nokia 3.1 naživo

Pod plastovou kapotou tiká čipset MediaTek MT6750 s osmi procesorovými jádry taktovanými na 1,5 GHz. Telefon bude nabízen ve dvou paměťových variantách – 2/16 nebo 3/32 GB. V obou případech půjde paměť rozšířit paměťovou kartou. Akumulátor má kapacitu „baťovských“ 2 990 mAh a dobíjí se microUSB konektorem. Kromě něj najdeme na těle telefonu ještě 3,5mm jack pro připojení sluchátek. Po stránce bezdrátové konektivity neshledáváme žádné nedostatky, potěšující je přítomnost NFC čipu s podporou plateb Android Pay.

Nokia 3.1 půjde do prodeje již tento měsíc, a to v barevných kombinacích modrá/měděná, černá/chromová a bílá/stříbrná. Verze s 2 GB RAM a 16GB pamětí přijde na 139 EUR (asi 3 600 korun), vyšší paměťová varianta bude stát 169 EUR (4 400 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. NTVL, hmotmost na desetinu gramu, rozměry na setimu milimetru. Klobouk dolů.

  2. Plácáte nesmysly, čtečku otisků nemá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).