Domů » Bleskovky » Nokia 3.1 a 5.1 dostávají Android 9.0 Pie

Nokia 3.1 a 5.1 dostávají Android 9.0 Pie

Další smartphony z portfolia HMD Global dostávají aktualizaci na Android 9.0 Pie. V minulém týdnu padl los na Nokii 3.1, nyní se dostalo i na Nokii 5.1 z května loňského roku.

Oba telefony se mohou těšit na novinky jako je ovládání gesty, adaptivní jas, lehce přepracované UI, apod. HMD už v letošním roce vypustilo Android Pie pro smartphony Nokia 3.1, 3.1 Plus, 5, 5.1, 6 a 8 Sirocco, v druhém kvartále by se měly dočkat modely Nokia 1 a 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Proč takhle příkladná podpora nové verze pravidelné security update u nokie muže fungovat a korejci či čína na to prakticky S?

  • Odpovím si sám, oni chtějí aby majitelé střídali rok co rok telefony, značka Nokia pod vedeniím finu v HMD Global možná také ale tolik na to netlačí…snad jim to vydrží bude nadále fungovat a bude se jim zase dařit, byt na předchozí uspěchy už sotva dosáhnou.

   • Tak především na to musí ten telefon vydělat. Pokud uděláš telefon s 5% ziskem, tak na to samozřejmě nevyděláš. Proto má HMD „nic moc cena:výkon“ vs čínská produkce, protože tam musí dát do stejné cenové hladiny levnější HW, aby vznikl prostor pro marži, ergo zisk na další věci, než jen chrlení přístrojů.

   • Pavel (neregistrovaný)

    Uni, tak především na bazaristech nevyděláva žádnej výrobce. Proč právě bazarista jako ty řeší, kdo kolik vydělá?

   • jklejna58

    +++1Protože se jim to vyplatí, důvěra zákazníka to je snad víc než peníze.

  • no… prikladna
   na moji Nokii 8 mam posledni update k 1.1.2019 a mam porad starej Android 8.1, takze to taky idealni neni

   • htcjirka

    Na S9 A9 od minuleho roku, Note 9 od ledna a k dnesnimu datu oba aktualni co se bez. aktualizaci tyce, brezen 2019, takze kluci korejsky ok. :-)

 2. Jo to dává smysl

 3. htcjirka
  Nahlásit |
  19. 3. 2019 v 21:56

  Na S9 A9 od minuleho roku, Note 9 od ledna a k dnesnimu datu oba aktualni co se bez. aktualizaci tyce, brezen 2019, takze kluci korejsky ok. :-)
  —————————————————————
  Vyjimečně přes EDGE bez patřičného doplnku.

  Koho totio zajíma a jak souvisí s Nokiií važený? pane!

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *