Domů » Bleskovky » Nokia 2720 Flip je jednoduché véčko, které chce fušovat do řemesla smartphonům

Nokia 2720 Flip je jednoduché véčko, které chce fušovat do řemesla smartphonům

Společnost HMD Global nepřivezla na veletrh IFA pouze smartphony Nokia 6.2 a 7.2, ale také několik „hloupých“ telefonů. Pravděpodobně nejzajímavější z nich je Nokia 2720 Flip – jedná se totiž o telefon poměrně vzácné véčkové konstrukce, který navíc běží na operačním systému KaiOS, takže tak úplně hloupý zase není.

nokia 2720

Nokia 2720 Flip: véčko ze staré školy

Nokia 2720 Flip na první pohled vypadá jako véčko ze staré školy s jedním vnějším a jedním vnitřním displejem. Ten vnější má úhlopříčku 1,3″, rozlišení 240 × 240 pixelů, a umí zobrazovat hodiny a zmeškané události. V zavřeném stavu má telefon na výšku pouhých 10 centimetrů, avšak tloušťka činí 18,7 mm.

nokia2720flipgreyclosedside png 303211 low

Ta pravá legrace začíná po otevření, kdy na vás vykoukne hardwarová klávesnice a hlavní displej s úhlopříčkou 2,8″ a QVGA rozlišením. Na displeji běží platforma KaiOS, tedy operační systém pro „polochytré“ telefony. Aplikací je pro něj pomálu, avšak ty důležité existují – Facebook, WhatsApp, YouTube, Google Mapy, apod. Pro jejich bezchybnou funkcionalitu je zapotřebí bezdrátové připojení, což v případě Nokie 2720 zajišťuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, LTE Cat. 4 a Bluetooth 4. Přesnou polohu pak zajišťuje dvojlístek GPS + Glonass.

Nokia 2720 Flip – The classic is back​

Nokia 2720 Flip běží na platformě Qualcomm 205. Kapacita operační paměti je 512 MB, vnitřní úložiště činí 4 GB, další prostor lze získat vložením paměťové karty. Na tu lze ukládat například hudební soubory nebo obrázky z fotoaparátu. Od nich však vzhledem k rozlišení fotoaparátu 2 megapixely příliš nečekejte. Potěšující je však přítomnost sluchátkového jacku a vyměnitelné baterie s kapacitou 1 500 mAh. Její dobíjení obstarává konektor microUSB.

Cena a dostupnost

Nokia 2720 Flip bude prodávaná v provedení na jednu či dvě SIM karty. Cena je stanovena na 89 EUR (asi 2 300 korun), telefon bude dostupný v modré, černé a růžové barvě v průběhu září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Ooravdu je přední displej monochromatický? Na tom promo videu, při příchozím hovoru, svítí zelené sluchátko… Jinak moc sympatický telefon. Jako druhý mobil nebo pracovní, bych si ho dokázal predstavit.

    • Souhlas, už se na něj těším.

      • Také si ho pořídím. Konečně je tady telefon, který jak se zdá splní to co má a nějaké ty funkce navíc se občas mohou hodit. Rozměry telefonu v dnešní době pádel jsou naprosto ideální. Je pravda, že systém Kaios není ještě tak dokonalý, ale záleží, co od telefonu očekáváte. Mně osobně přesně takový telefon bude vyhovovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).