Cena:

Nokia 2 na fotografiích: takto bude vypadat nejlevnější model

Společnost HMD Global v letošním roce představila tři smartphony Nokia, několik dalších by mělo přijít ještě do konce letošního roku. Prakticky na spadnutí je premiéra vlajkového modelu Nokia 8, dojít má ale i na zařízení z opačného konce portfolia. Jedním z nich má být i Nokia 2, jejíž fotografie se právě dostaly na internet.

Nokia 2 bude levné zařízení, design telefonu připomíná starší levné Lumie. Telefon bude celoplastový, na čelní straně se bude rozprostírat 4,7″ – 5″ HD displej, pod kterým (na rozdíl od vybavenějších Nokií) budou scházet senzorová tlačítka. Zapomenout musíme i na čtečku otisků prstů či vysoký výkon, motorem Nokie 2 má být čipset Qualcomm Snapdragon 212 s 1 GB RAM.

Přední fotoaparát má dostat rozlišení 5 Mpx, zadní kamerka pak 8 Mpx, kvůli nízkému výkonu čipsetu však bude možné zaznamenávat video pouze v HD rozlišení. Tahákem tohoto low-endového telefonu by mohla být nízká cena, podpora sítí LTE a také čistý Android s příslibem pravidelných aktualizací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.