Domů » Bleskovky » Nokia 2.3 je mobil pro nenáročné. Cenou příjemně potěší

Nokia 2.3 je mobil pro nenáročné. Cenou příjemně potěší

Společnost HMD Global asi není potřeba dlouze představovat. Výrobce telefonů pod značkou Nokia přinesl na náš trh novinku s označením 2.3. Novinka láká především na fotoaparát s umělou inteligencí, velký 6.2″ HD+ displej a dvoudenní výdrž na jedno nabití. Přislíbena mu byla také brzká aktualizace na Android 10.

nokia 2 3 2
Nokia 2.3 míří do prodeje

Nokia 2.3 nabízí dvojitý fotoaparát (13 a 2 Mpx) s funkcí „Recommended Shot“, což je funkce, která má za cíl vybrat ten nejlepší zachycený snímek. Umělá inteligence pak pomáhá zachytit skvělé portrétní fotografie s různými bokeh efekty a fotografie ve zhoršených světelných podmínkách.

Nokia 2.3
Nokia 2.3
Hardwarové parametry Nokia 2.3
Systém: Android 10
Rozměry: 157,7 x 75,4 x 8,7 mm, Hmotnost: 183 gramů
Čipset: Mediatek Helio A22, quad-core 2,0 GHz Cortex-A53
RAM: 2 GB, Interní paměť: 32 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,2", HD+, 720 × 1520 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.4
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Funkce Adaptive Battery má zajistit až dvoudenní výdrž, což u prostorného 6,2″ HD+ displeje jistě přijde vhod. Nechybí ani speciální tlačítko pro Google Asistenta, odemykání pomocí rozpoznání tváře, hliníkový rám či příslib aktualizací po dobu až 3 let. Nokia 2.3 bude dostupná u vybraných prodejců ve variantě s 2GB RAM a 23GB úložištěm za doporučenou cenu 2 999 Kč včetně DPH. Dostupná bude v barevném provedení Charcoal.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).