Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Nizozemci si posvítí na Apple. Údajně zvýhodňuje své aplikace

Nizozemci si posvítí na Apple. Údajně zvýhodňuje své aplikace

Nizozemský Úřad pro zákazníky a trhy (ACM) oznámil, že se hodlá ve svém vyšetřování zaměřit na kalifornského giganta Apple. Podle ACM totiž údajně zneužívá své dominantní postavení v App Storu, například tím, že ve vyhledávání preferuje své aplikace. Na Apple se ACM zaměří z toho důvodu, že většinu stížností obdržel právě proti jablečné společnosti.

„V rámci studie trhu ACM získal indície od poskytovatelů aplikací, které naznačují zneužívání postavení ze strany Applu. Tyto indície jsou dostatečným důvodem pro zahájení vyšetřování,“ řekl člen představenstva ACM, Henk Don. Druhým dechem dodává, že Apple je nevinný do doby, než mu bude prokázana vina, a zároveň vyzývá poskytovatele obsahu na Obchodu Play, aby jakékoli zneužití postavení ze strany Googlu rovněž hlásili.

Zvýhodňuje Apple své aplikace na úkor ostatních?

Podle nejmenovaných vývojářů nemají vývojáři vždy jednoduchý úkol prosadit se proti předinstalovaným aplikacím přímo od softwarových obrů, je s nimi obtížná komunikace, případně jsou nuceni využívat jejich platební systémy, na což si nedávno stěžovala například hudební streamovací služba Spotify. Uvidíme, jak vyšetřování dopadne, nicméně Apple se nechal slyšet, že „věří, že se prokáže, že všichni vývojáři mají rovné příležitosti k úspěchu.“

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments