Domů » Bleskovky » Nintendo Switch přichází ve vylepšené verzi: v hlavní roli větší výdrž na baterii

Nintendo Switch přichází ve vylepšené verzi: v hlavní roli větší výdrž na baterii

V minulém týdnu představilo Nintendo novou herní konzoli Switch Lite, která není tak univerzální jako její dospělý protějšek, za to je nabízena za nižší cenu. Menší úpravy se dočkal i základní Switch, který přichází v nové verzi označené HAC-001 (-01). Vypadá stejně jako verze z roku 2017, ale přináší jedno poměrně velké zlepšení.

Nintendo switch

Zatímco původní Nintendo Switch slibovalo výdrž 2,5 – 6,5 hodiny, nová verze nabídne 4,5 – 9 hodin. Za toto zlepšení může patrně větší akumulátor či efektivnější výpočetní jednotka, byť stále se jedná o čip NVidia Tegra X1. Možná je ale vyroben efektivnějším procesem než původní 20nm verze. Tak jako tak cena konzole zůstává stále stejná, pokud chcete mít jistotu novější verze, hledejte v obchodech verzi se sériovým číslem začínajícím na XKW.

Ovladače v nových barvách

Kromě této novinky chystá Nintendo představilo i nové barevné kombinace ovladačů Joy Cons, zakoupit je bude možné buď v modré/neonově žluté, anebo v fialové/neonově oranžové.

nintendo switch new joy cons

O funkčních novinkách Nintendo nehovoří, cena pro americký trh je 80 dolarů za pár (asi 1 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Docela hardcore zpráva pro všechny ty fanoušky, kteří čekaly na novou, silnější verzi.
  Nu co, počkám do konce roku, jestli „pro“ verze nebude, tak holt to tato verze celkem jistí.
  Každopádně člověk nemůže nemít i škodolibou radost z těch všech fan spekulací, které se očividně předháněly v tom, co bude větší blbost :-D

  • Nintendo nikdy nebylo o grafice. Podívej se, co za HW má 3DS, které se prodává do dnes a drželo se tu už s tak podprůměrným HW jak dlouho, 6 let, než přišel switch? Hádám, že tak 5 let od uvedení switche (tedy ještě tak 2-3 roky) od nintenda nic výkonnějšího neuvidíme.

  • Na druhou stranu bezpečnostní chyba v Nvidia Tegra čipech (která umožňuje hackování – instalace linuxu, cracknutých her apod.) by mohla Nintendo popohnat, protože tohle se jim asi z dlouhodobějšího hlediska líbit nebude.

   • Chyba v Tegra chipech byla opravena ještě před vydáním této verze.
    Jinak vím moc dobře, vlastním :-D

   • Aha, tak to nevím. Já jsem kdysi četl vyjádření nějakého hackera, který na prolomení switche pracoval, který tvrdil, že současný čip opravit nepůjde a fix nastane až u Tegra 2. Že to bylo napraveno, to jsem už nepostřehl.

   • To je pravda, ale asi před půl rokem vyšla tichá revize čipu.
    Tzv. Switch už jednou „refresh“ měl :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).