Domů » Bleskovky » Nintendo Switch přichází ve vylepšené verzi: v hlavní roli větší výdrž na baterii

Nintendo Switch přichází ve vylepšené verzi: v hlavní roli větší výdrž na baterii

V minulém týdnu představilo Nintendo novou herní konzoli Switch Lite, která není tak univerzální jako její dospělý protějšek, za to je nabízena za nižší cenu. Menší úpravy se dočkal i základní Switch, který přichází v nové verzi označené HAC-001 (-01). Vypadá stejně jako verze z roku 2017, ale přináší jedno poměrně velké zlepšení.

Nintendo switch

Zatímco původní Nintendo Switch slibovalo výdrž 2,5 – 6,5 hodiny, nová verze nabídne 4,5 – 9 hodin. Za toto zlepšení může patrně větší akumulátor či efektivnější výpočetní jednotka, byť stále se jedná o čip NVidia Tegra X1. Možná je ale vyroben efektivnějším procesem než původní 20nm verze. Tak jako tak cena konzole zůstává stále stejná, pokud chcete mít jistotu novější verze, hledejte v obchodech verzi se sériovým číslem začínajícím na XKW.

Ovladače v nových barvách

Kromě této novinky chystá Nintendo představilo i nové barevné kombinace ovladačů Joy Cons, zakoupit je bude možné buď v modré/neonově žluté, anebo v fialové/neonově oranžové.

nintendo switch new joy cons

O funkčních novinkách Nintendo nehovoří, cena pro americký trh je 80 dolarů za pár (asi 1 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments