Domů » Bleskovky » Herní konzole Nintendo Switch Lite láká na menší rozměry a nižší cenu

Herní konzole Nintendo Switch Lite láká na menší rozměry a nižší cenu

Po měsících náznaků a spekulací jsme se konečně dočkali. Nintendo oficiálně představilo odlehčenou verzi populární konzole Nintendo Switch. Od svého staršího a výkonnějšího sourozence se však neliší pouze přídomkem „Lite“, ale také celou řadou úprav a pochopitelně nižší cenou. A kolik za Switch Lite vlastně zaplatíte? Nintendo si účtuje 199 dolarů (v přepočtu přibližně 4 525 korun), což je o rovných 100 dolarů méně, než za kolik se prodává standardní Switch.

Nová konzole je v porovnání se standardním Switchem o něco menší – na výšku měří 3,6 palců, zatímco na délku 8,2 palců. Zmenšení doznala také dotyková obrazovka, jejíž úhlopříčka nyní činí 5,5 palců. Mizí také jedna z hlavních funkcí, podle níž Nintendo svou konzoli pojmenovalo. Switch Lite totiž přijde o odnímatelné ovladače Joy-Noc. Že se jedná o zařízení určené primárně pro hraní na cestách, potvrzuje také chybějící podpora televizního režimu.

Ačkoliv to tak z předešlých řádků nemusí vypadat, došlo také na několik vylepšení. Switch Lite nabídne lepší výdrž na jedno nabití a směrová tlačítka nahradí pohodlnější D-Pad. Odlehčená konzole se začne prodávat 20. září ve třech barevných variantách, a to žluté, šedé a tyrkysové.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na