Nintendo se konečně vyjádřilo: dočkáme se výkonnějšího Switche?

nintendo switch oled model 4

Už delší dobu se v kuloárech hovoří o výkonnější konzoli Nintendo Switch, která by měla přinést podporu rozlišení 4K a především vyšší výkon. Konkurence v podobě Sony a Microsoftu podobný krok u minulé generace učinila, proto se logicky předpokládalo, že Nintendo svou konzoli v průběhu životního cyklu také oživí.

nintendo switch joy con unsplash 2
Nintendo Switch patří mezi historicky nejúspěšnější konzole

Z velkých očekávání nakonec zbyla jen OLED verze konzole Switch, která je sice v mnoha ohledech lepší, nicméně k nárůstu výkonu a zvýšení rozlišení na 4K nedošlo. Jiskřičku naděje ve fanoušcích vzbudil server Bloomberg, který přinesl vyjádření 11 anonymních pracovníků z nejmenovaných herních studií, kteří se zmínili o výkonnějším Switchi s podporou 4K (někteří ho údajně už měli testovat). Jedním ze studií je také Zynga, jež sice na Switch dosud nevyvinula žádnou hru, nicméně chystá pro konzoli od Nintenda titul Star Wars: Hunters.

Nintendo kategoricky odmítlo přípravu výkonnější verze konzole

Tyto spekulace nicméně v Kjótu nenechali bez povšimnutí, jak bývá zvykem. Nintendo se poměrně ostře proti spekulacím ohradilo a celý článek Bloombergu označilo jako kompletní výmysl. Nintendo rovněž dodalo, že mimo OLED model Switche žádnou jinou konzoli nechystá.

nintendo twitter bloomberg repor
Vyjádření Nintenda ke spekulacím ohledně výkonnější verze Switche

O takzvaném Switchi Pro se hovoří už několik let. Bylo by s podivem, kdyby renomovaný server, jako je Bloomberg, kompletně vařil z vody a celý článek si vymyslel. Ostatně samotný server si za svým článkem stále stojí.

NepřehlédněteTohle jsou největší oznámení z Nintendo Direct: znovuzrozená Bayonetta, 3D Kirby i Mario ve filmu

Reakce Nintenda se rovněž dá chápat jako obranná reakce na podporu chystaného OLED modelu – kdyby totiž potenciální zájemci očekávali příchod vybavenějšího modelu, podepsalo by se to negativně na prodejích. Jestli se někdy vybavenější konzole Nintendo Switch skutečně dočkáme, ukáže až čas.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku