Domů » Bleskovky » Nintendo se konečně vyjádřilo: dočkáme se výkonnějšího Switche?

Nintendo se konečně vyjádřilo: dočkáme se výkonnějšího Switche?

Už delší dobu se v kuloárech hovoří o výkonnější konzoli Nintendo Switch, která by měla přinést podporu rozlišení 4K a především vyšší výkon. Konkurence v podobě Sony a Microsoftu podobný krok u minulé generace učinila, proto se logicky předpokládalo, že Nintendo svou konzoli v průběhu životního cyklu také oživí.

nintendo switch joy con unsplash 2
Nintendo Switch patří mezi historicky nejúspěšnější konzole

Z velkých očekávání nakonec zbyla jen OLED verze konzole Switch, která je sice v mnoha ohledech lepší, nicméně k nárůstu výkonu a zvýšení rozlišení na 4K nedošlo. Jiskřičku naděje ve fanoušcích vzbudil server Bloomberg, který přinesl vyjádření 11 anonymních pracovníků z nejmenovaných herních studií, kteří se zmínili o výkonnějším Switchi s podporou 4K (někteří ho údajně už měli testovat). Jedním ze studií je také Zynga, jež sice na Switch dosud nevyvinula žádnou hru, nicméně chystá pro konzoli od Nintenda titul Star Wars: Hunters.

Nintendo kategoricky odmítlo přípravu výkonnější verze konzole

Tyto spekulace nicméně v Kjótu nenechali bez povšimnutí, jak bývá zvykem. Nintendo se poměrně ostře proti spekulacím ohradilo a celý článek Bloombergu označilo jako kompletní výmysl. Nintendo rovněž dodalo, že mimo OLED model Switche žádnou jinou konzoli nechystá.

nintendo twitter bloomberg repor
Vyjádření Nintenda ke spekulacím ohledně výkonnější verze Switche

O takzvaném Switchi Pro se hovoří už několik let. Bylo by s podivem, kdyby renomovaný server, jako je Bloomberg, kompletně vařil z vody a celý článek si vymyslel. Ostatně samotný server si za svým článkem stále stojí.

nintendo switch oled model 4
Místo výkonnější verze přišla varianta s OLED displejem

NepřehlédněteTohle jsou největší oznámení z Nintendo Direct: znovuzrozená Bayonetta, 3D Kirby i Mario ve filmu

Reakce Nintenda se rovněž dá chápat jako obranná reakce na podporu chystaného OLED modelu – kdyby totiž potenciální zájemci očekávali příchod vybavenějšího modelu, podepsalo by se to negativně na prodejích. Jestli se někdy vybavenější konzole Nintendo Switch skutečně dočkáme, ukáže až čas.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Výkonnější verze s displejem s vyšším rozlišením by by určitě potěšila, ale i tak je Switch bezkonkurenční herní zařízení a prakticky jediná mobilní herní platforma.

    • No, pokud člověk vyloženě potřebuje offline hraní, tak je ještě alternativou Apple Arcade, ty hříčky jsou většinou velmi podobné. Já teda ze switche moc odvařený nejsem, 350 variace na Pokemony a Maria už je jaksi ohraná.
      A pokud internet není problém, tak s Geforce Now bude daleko více zábavy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).