Společnost Nikola Labs představila pouzdro, které iPhonu dodá energii ze vzduchu

Mladičká společnost Nikola Labs odhalila zařízení převádějící rádiové frekvence na stejnosměrný elektrický proud, což je v praxi možné využít k napájení různých přístrojů. Prvním produktem využívajícím tento princip bude pouzdro pro iPhone 6. To převádí až 90 % energie ztracené při vysílání signálu z telefonu a vrací jej zpátky do něj, díky čemuž dokáže prodloužit výdrž o přibližně 30 procent, alespoň to tvrdí výrobce.

 

Produkt bude možné zakoupit v horizontu jednoho roku a to za přispění státní univerzity v Ohiu, kde technologie původně vznikla a odkud pochází i patenty na ní. Do budoucna bychom se využití mohli dočkat i u dalších zařízení včetně nositelné elektroniky, ale i zdravotnických zařízení a podobně. Zhruba za měsíc odstrartuje výrobce Kickstarterovou kampaň, kde bude zároveň možné předobjednat kryt za cenu 99 USD (2 400 Kč).

 

Název Nikola Labs nenese společnost nadarmo. Jedná se o křestní jméno srbského fyzika Nikoly Tesly, jenž sám pracoval na bezdrátovém přenosu elektrické energie a tuto ideu se nyní mladá firma pokouší oživit. Nakolik bude celý projekt úspěšný si ovšem netroufáme v tuto chvíli odhadovat.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

7 komentářů

  1. Kikina (neregistrovaný)

    Energie zachycená pouzdrem a vrácená do baterie není ztracená, ale měla sloužit k přenosu signálu. Zařízení na opačné straně, typicky wi-fi router, nebo BTS, bude mobil informovat o nadměrném množství ztracených paketů, na což bude mobil reagovat zvýšením vysílacího výkonu a zvýšenou spotřebou. V případě, že se bavíme o energii zachycené v době, kdy jede wi-fi naprázdno, pak mnohem lépe a levněji stejnou úsporu zařídí inteligentní zapínání wi-fi podle potřeby. Ale věřím, že u iOveček bude mít takový doplněk úspěch.

  2. Pisky (neregistrovaný)

    asi tak no :) větši blbost jsem zatim k mobilu a podobně neviděl :D

  3. Her Mister (neregistrovaný)

    Chudak Nikola ted se v hrobe otaci. Je zajimave ze si takovydle podvodnicci nechaji jmeno Tesla zaregistrovat a pak uz ho nikdo nebude moct pouzit – lituji Nikolovu rodinu se budou muset prejmenovat :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *