Domů » Bleskovky » Společnost Nikola Labs představila pouzdro, které iPhonu dodá energii ze vzduchu

Společnost Nikola Labs představila pouzdro, které iPhonu dodá energii ze vzduchu

Mladičká společnost Nikola Labs odhalila zařízení převádějící rádiové frekvence na stejnosměrný elektrický proud, což je v praxi možné využít k napájení různých přístrojů. Prvním produktem využívajícím tento princip bude pouzdro pro iPhone 6. To převádí až 90 % energie ztracené při vysílání signálu z telefonu a vrací jej zpátky do něj, díky čemuž dokáže prodloužit výdrž o přibližně 30 procent, alespoň to tvrdí výrobce.

 

Produkt bude možné zakoupit v horizontu jednoho roku a to za přispění státní univerzity v Ohiu, kde technologie původně vznikla a odkud pochází i patenty na ní. Do budoucna bychom se využití mohli dočkat i u dalších zařízení včetně nositelné elektroniky, ale i zdravotnických zařízení a podobně. Zhruba za měsíc odstrartuje výrobce Kickstarterovou kampaň, kde bude zároveň možné předobjednat kryt za cenu 99 USD (2 400 Kč).

 

Název Nikola Labs nenese společnost nadarmo. Jedná se o křestní jméno srbského fyzika Nikoly Tesly, jenž sám pracoval na bezdrátovém přenosu elektrické energie a tuto ideu se nyní mladá firma pokouší oživit. Nakolik bude celý projekt úspěšný si ovšem netroufáme v tuto chvíli odhadovat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Kikina (neregistrovaný)

  Energie zachycená pouzdrem a vrácená do baterie není ztracená, ale měla sloužit k přenosu signálu. Zařízení na opačné straně, typicky wi-fi router, nebo BTS, bude mobil informovat o nadměrném množství ztracených paketů, na což bude mobil reagovat zvýšením vysílacího výkonu a zvýšenou spotřebou. V případě, že se bavíme o energii zachycené v době, kdy jede wi-fi naprázdno, pak mnohem lépe a levněji stejnou úsporu zařídí inteligentní zapínání wi-fi podle potřeby. Ale věřím, že u iOveček bude mít takový doplněk úspěch.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Presne to ma napadlo ked som cital ten clanok…

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   Tiez sa stotoznujem. Riadna hovadina…

  • a jeste teslovo jmeno spojovat s projektem na stejnosmerny proud. fuj fuj fuj. meli to nazvat Alva Labs

 2. Pisky (neregistrovaný)

  asi tak no :) větši blbost jsem zatim k mobilu a podobně neviděl :D

 3. Chudak Nikola ted se v hrobe otaci. Je zajimave ze si takovydle podvodnicci nechaji jmeno Tesla zaregistrovat a pak uz ho nikdo nebude moct pouzit – lituji Nikolovu rodinu se budou muset prejmenovat :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).